Середа, 3 БерезняПерший регіональний
Shadow

Що потрібно знати, купуючи сезонне взуття

 
Узимку ви потрапили на розпродаж літнього взуття, а влітку – зимового. Ви сподіваєтесь, що обнови слугуватимуть вам довго. Але інколи новенька пара ледь не після першого використання псується. Тож з якого моменту починає діяти гарантійний строк на взуття?
 
Згідно статті 7 Закону України “Про захист прав споживачів”, на сезонні товари, наприклад – взуття, гарантійний строк обчислюється з початку відповідного сезону, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
Додатком №1 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. № 172 встановлено перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону, наприклад – взуття:
 
✅зимового асортименту – з 15 листопада по 15 березня;
✅весняно-осіннього асортименту – з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада;
✅літнього асортименту – з 15 травня по 15 вересня.
 
Правилами роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом від 19.04.2007 №104 Міністерства економіки України, визначено, що за ознаками сезонності взуття поділяється на:
 
🔹зимове – утеплене всіх видів;
🔹весняно-осіннє – чоботи, напівчоботи, черевики, напівчеревики неутеплені, туфлі закриті на товстій підошві з пористої гуми або поліуретанів;
🔹літнє – туфлі літні відкриті, сандалети, сандалі та інше.
 
Встановлено, що у гарантійні строки на сезонні товари не включається час іншого сезону (міжсезонний період).
 
Наприклад, якщо осінні напівчобітки були придбані 1 лютого (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), то претензії, у разі виявлення недоліків у взутті в період гарантійного строку, споживач має законне право пред’являти тільки з 15 березня.
 
А якщо осінні напівчобітки були придбані 1 травня (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), то претензії, у разі виявлення недоліків у взутті в період гарантійного строку, споживач має законне право пред’являти з 1 травня по 15 травня та з 15 листопада цього ж року до закінчення гарантійного строку.
 
Якщо зимові чоботи були куплені 1 серпня (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), це не означає, що гарантійний термін закінчиться 1 вересня. Гарантія на зимове взуття вступає в силу 15 листопада, з цієї дати і рахуються 30 гарантійних днів.
 
Також, слід пам’ятати, що згідно частини 6 статті 7 Закону України “Про захист прав споживачів”, при виконанні гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування взуття в ремонті.
Гарантії на взуття не поширюються:
 
🔻При порушенні покупцем порядку експлуатації взуття, догляду, зберігання і при наявності механічних пошкоджень (опіки, порізи, здири, проколи);
🔻При деформації взуття внаслідок неправильного носіння, сушіння, а також дій хімічних та інших речовин;
🔻На деталі, які вимагають дрібного ремонту: шнурки, устілка, фурнітура, набійки (оскільки вони є змінними).
 
Важливо: зміна кольору натуральної шкіри при потраплянні на неї води не вважається дефектом виробництва.
 
Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області
 
Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш Telegram канал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *