П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

Словаки допоможуть Херсону зробити воду якіснішою

Водопровідна вода у Херсоні стане чистішою і якіснішою завдяки новаціям, які будуть впроваджені за допомогою Словаччини. Місто отримало грант на реалізацію унікального проекту.


Міське комунальне підприємство (МКП) “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона” отримало 100 тисяч євро на встановлення обладнання із виробництва гіпохлориту натрію – речовини для знезараження питної води на одній з шести водопровідних станцій у Херсоні.

Цей проект став переможцем у конкурсі, який був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку. Проект підготовлений Асоціацією Водоканалів Словаччини разом із партнерами проекту “Безпечна вода для Херсона” – Асоціацією Водоканалів України та МКП “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона”.

Проект має бути реалізований до листопада 2020 року. До цього часу у Херсоні має бути встановлене і введене в експлуатацію технологічне обладнання із виробництва гіпохлориту натрію. Також буде проведене навчання персоналу.

Гіпохлорит натрію, натрій гіпохлорит — неорганічна сполука, сіль гіпохлоритної кислоти складу NaClO. Має антисептичні та дезінфікуючими властивості. Використовується як засіб очищення і знезараження води. Зараз українські підприємства водопровідного господарства переходять на використання гіпохлориту натрію замість токсичного хлору.

Під час презентації проекту директор Асоціації водоканалів України Олександр Шкінь сказав, що на сьогодні в Україні діє лише одне підприємство із виробництва засобів для знезараження води у великих обсягах.

“Для Херсонського Водоканалу цей проект – реальний шанс не лише уникнути залежності від монополіста-виробника, але й заощадити до 60% грошей, які підприємство витрачає на знезараження води”, – зазначив Олександр Шкінь.

Словацький експерт проекту “Безпечна вода для Херсона” Ян Павлік розповів, що знезаражуюча речовина буде вироблятися на спеціальному обладнанні шляхом електролізу, а основною сировиною буде звичайна поварена сіль.


“Тобто сировина – доступна і недорога. І, що найважливіше, підприємство матиме свіжу і тому ефективну знезаражуючи речовину, бо гіпохлорит натрію – дуже нестійка сполука, яка втрачає свої властивості з часом”, – сказав Ян Павлік.

Директор МКП “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона” Михайло Чимерис сказав, що досвід Словаччини є дуже цінним:

“Словаччина також проходила непростий шлях із розв’язання інфраструктурних проблем, які безпосередньо впливають на якість життя громадян. Саме завдяки спільним проектам Україна зможе набути необхідний досвід максимально швидко”.

Також Михайло Чимерис сказав, що у найближчій перспективі планується розробка для Херсона Місцеві стратегії сталого водозабезпечення.

“Це – запорука розвитку галузі та відкриття можливостей для залучення інвестицій. Херсон – стане першим містом України, де буде розроблено такий документ”, – сказав Чимерис.

Як було зазначено на презентації, до квітня 2020 року триватиме підготовча робота і розробка проектно-кошторисної документації. Завершитися проект має наприкінці осені наступного року.


В’ячеслав Гусаков, фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *