Субота, 24 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Сотні курсантів урочистим маршем пройшлися цeнтральними вулицями Херсона

курсанти
У Хeрcонcькій дeржавній морcькій акадeмії з нагоди 10-ї річниці іcнування навчального закладу у cтатуcі Акадeмія відбулоcя урочиcтe шикування  курcантів. Майже 700 майбутніх моряків  пройшлися цeнтральними вулицями Херсона до головного корпусу, дe відбулася цeрeмонія вручeння поcвідчeння оcоби моряка кращим курcантам акадeмії.

курсанти

Як розповів ректор ХДМА Василь Чернявський, сьогодні Академія – визнаний у світі навчальний заклад. Цього вдалося досягти завдяки висококваліфікованим кадрам, сучасній матеріально-технічній базі та старанним і працьовитим курсантам.

«Нам справді є чим пишатися, адже саме ХДМА має одну з кращих в Чорноморському басейні навчально-тренажерну базу. Сьогодні морській професії  навчаються майже шість тисяч курсантів і студентів із 21-ї країни світу. З перших днів існування, авторитет Академії залежав від багатьох людей: представників влади, партнерів, нашим випускникам. Щиро дякую за підтримку та визнання», – зазначив Василь Чернявський.

Сьогодні ХДМА здійснює підготовку морських фахівців від кваліфікованого робітника на базі Професійно-морського ліцею, фахового молодшого бакалавра на базі Фахового Морського коледжу, до бакалавра і магістра безпосередньо в Академії, що повністю відповідає вимогам ступеневої підготовки фахівців.

Привітали  колектив навчального закладу із ювілеєм  голова облдержадміністрації Сергій Козир та його заступник Андрій Шибаєв.

Очільник області запевнив, Херсонщина – це край мореплавців, тож саме цю сферу необхідно розвивати і підтримувати.

«За десять років існування у статусі Академії ви продемонстрували найкращі зразки сучасного освітнього закладу.  За цей час зроблено багато: налагоджено зв’язки з понад десятками освітніх і наукових установ 15-ти країн світу, створено Науковий парк «Інновації морської індустрії», реалізовано чимало наукових проєктів. Без перебільшення,  Херсонська державна морська академія – це авторитетний заклад освіти, тож, від всієї команди облдержадміністрації вітаю колектив і курсантів та бажаю ще більших досягнень і перемог», – зазначив Сергій Козир.

Також за плідну наукову діяльність, високий професіоналізм, вагомий внесок в організацію навчально-виховного процесу та з нагоди 10-річчя навчального закладу у статусі  Академії Почесною грамотою голови обласної державної адміністрації було нагороджено:

нагородили

️МАКАРЧУКА Дмитра Володимировича – в.о. завідувача кафедри судноводіння ХДМА;

️НАГОВСЬКОГО Дмитра Анатолійовича – заступника декана факультету суднової енергетики з навчально-виховної роботи ХДМА;

нагородили

Подяки голови обласної державної адміністрації отримали:

️ВОЛОШИНОВ Сергій Анатолійович – завідувач кафедри інноваційних технологій та технічних засобів судноводіння ХДМА;

️ЖУРАВЛЬОВА Олена Олександрівна – медична сестра другої категорії ХДМА.

нагородили

Довідково. ХДМА утворена на базі ВНЗ «Херсонський державний морський інститут» у 2011 році та є правонаступницею Херсонського училища торговельного мореплавства, першого і найстарішого морського навчального закладу України, заснованого в 1834 році. Історія його створення і розвитку невід’ємно пов’язана з історією розбудови міста Херсона як центру кораблебудування. До складу ХДМА, як структурні підрозділи входять Фаховий Морський коледж, Професійно-морський ліцей і Херсонський морський спеціалізований тренажерний центр.

За всі роки існування в Херсонському морському закладі підготовлено близько 60 тисяч фахівців.

Імена випускників Херсонського морського закладу присвоєно 32-м суднам торговельного флоту.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *