Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Сільські ради Херсонщини продовжують судитися з Кабміном та обладміністрацією за ОТГ (відео)

Окружний адміністративний суд міста Києва, де розглядається позов Щасливцевської сільради про скасування перспективного плану Херсонщини в частині створення Генічеської міської ОТГ, вирішив запросити до суду всі місцеві ради Генічеського району.

У відповідній ухвалі суду місцеві ради залучаються до участі у справі третіми особами, пише сайт IPC-Генічеськ.

«Суд прийняв ухвалу долучити до цієї справи всі сільські та селищні ради Генічеського району. Буде надана можливість кожній з них висловити свою точку зору з приводу формування перспективного плану в нашому районі. Я звертаюся до громад сільських і селищних рад нашого району. У вас зараз є чудова можливість висловити свою точку зору. У представницьких органів сільських, селищних, міської рад є можливість висловитися. Якщо є бачення, один район – одна громада, – це найкращий варіант, тоді така думка має місце, але якщо є інша точка зору, то суд її буде обов’язково розглядати і після того приймати рішення», – розповів голова Партизанської селищної ради Олександр Галицький про результати судового засідання по цій справі, яке відбулося 4 серпня у Києві.

Партизанська селищна рада вже залучена до судового процесу в якості третьої особи. Третьою особою також виступає Стрілківська сільрада, з якою Щасливцевська сільрада ухвалила рішення про створення Стрілківської ОТГ на Арабатській Стрілці.

Як повідомлялося раніше, Щасливцевська сільрада подала позов до Окружного адміністративного суду міста Києва на Кабінет Міністрів України, Херсонську обласну державну адміністрацію з проханням визнати протиправним та скасувати розпорядження КМУ від 29 квітня 2020 року №474-р “Про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області” у частині затвердження графічної частини (карти Херсонської області) та переліку спроможних територіальних громад Херсонської області перспективного плану формування територій громад Херсонської області, які передбачають створення спроможної Генічеської територіальної громади із адміністративним центром у м. Генічеськ, до якої включено території усіх територіальних громад Генічеського району Херсонської області.

Також сільрада вимагає зобов`язати Херсонську ОДА розробити у суворій відповідності до Методики і вимог законодавства та подати на затвердження КМУ, а КМУ – зобов`язати розглянути проект змін до перспективного плану формування територій Херсонської області в частині змін до формування територій Генічеського району Херсонської області з дотриманням вимог нормативно-правових актів та з урахуванням необхідності усунення порушень, встановлених судом під час розгляду даної справи.

В Окружному адміністративному суді 7 липня розпочався розгляд позову Щасливцевської сільради до уряду щодо скасування рішення по створенню однієї громади в межах Генічеського району.

Детальніше про боротьбу сільських рад на Херсонщині за право самим створювати ОТГ читайте у матеріалі Центру журналістських розслідувань “Бунтівний південь: громадяни протестують проти фейкових ОТГ”.

Уряд затвердив перспективний план формування територій громад на Херсонщині, в якому передбачається створення однієї об’єднаної територіальної громади в Генічеському районі.

Вже декілька років на Арабатській Стрілці намагаються створити об’єднану територіальну громаду. Проект рішення про об’єднану територіальну громаду депутати Щасливцевого, а потім – і Стрілкового ухвалили у квітні 2016 року. Однак висновку від обласної адміністрації так і не отримали.

Наприкінці 2019 року до ХОДА вже вдруге подали пакет документів про добровільне об’єднання громад сіл Щасливцеве, Генгірка і Приозерне з жителями села Стрілкове у Стрілківську сільську об’єднану територіальну громаду.

Тоді ХОДА надала відповідь, в якій не було чіткої позиції щодо відповідності Конституції і законам України рішень щодо об’єднання сільських рад на Арабатській Стрілці.

У січні поточного року від ХОДА надійшов черговий лист, в якому йдеться про те, що проектом плану формування територій громад Херсонської області на території Генічеського району створення Стрілківської сільської об’єднаної територіальної громади не передбачено.

30 січня в селі Щасливцеве відбулася зустріч голови Херсонської обласної держадміністрації Юрія Гусєва з жителями Арабатської Стрілки. На зустріч також приїхав народний депутат від 185-го округу Херсонщини Володимир Іванов. Вони пообіцяли розповісти урядовцям про бажання місцевих жителів створити окрему від інших населених пунктів Генічеського району громаду на Арабатці.

Нагадаємо:

  • У прийнятому в листопаді 2019 року Херсонському обласною радою перспективному плані Генічеський район розглядався як одна ОТГ.
  • Однак 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019.
  • Закон передбачає зокрема, що об’єднання громад надалі відбувається виключно за перспективним планом. Також у законі йдеться, що перспективні плани розробляють обласні державні адміністрації і затверджує уряд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *