Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні облаштували перехрестя для людей із вадами зору

На перехресті вулиць Ярослава Мудрого та Робочої тривають ремонтні роботи: блимає жовтий колір світлофору, та діє нерегульований рух для автомобілів. Але вже незабаром тут відбудуться кардинальні зміни, які особливо відчують люди з вадами зору. Для них запрацює звуковий світлофор, а місце переходу буде викладене тактильною плиткою.


Обрали саме цю локацію не випадково. Поряд знаходиться Херсонське учбово-виробниче підприємство УТОС (українське товариство сліпих), і щодня двічі на день його працівники вимушені переходити небезпечне перехрестя, орієнтуючись лише на власні відчуття.

Тепер тут з’явились випуклі червоні лінії, які дають змогу людині з вадами зору на дотик зрозуміти напрямок руху.


По напрямку руху їх контрастно замінює жовта тактильна плитка. Її структура сигналізує про те, що людина підійшла до зони небезпеки.


Крім того на перехресті встановлено одразу 16 нових світлофорів: по 8 для дорожнього транспорту і пішоходів. Останні, окрім часового показника, оснащенні звуковим сигналом, який дає змогу зрозуміти людині, що загорівся зелений колір світлофору, і вона може переходити дорогу.


До проведення капітального ремонту на цьому перехресті було ускладнено пересування транспорту. Тепер тут з’явилося 3 смуги руху, дорогу розширили майже на 4 метри. Таким чином, водій, який здійснює поворот ліворуч, більше не створює перешкоду людям, які їдуть позаду нього прямо.


Загальна вартість проекту склала майже 2 мільйони 200 тисяч гривень, які повністю профінансовані з Херсонського міського бюджету. Будівельні роботи планують завершити протягом наступних двох тижнів.


Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *