Четвер, 22 КвітняПерший регіональний
Shadow

Світлинами «особливих» дітей прикрасили театр ім. М.Куліша

20 «особливих» діток і 20 мужніх захисників нашого краю – військовослужбовці 11-ї окремої бригади армійської авіації у червні 2019 року разом взяли участь у благодійному соціальному фотопроеєкті «Краса без обмежень». Знімки за їх участі вже презентували у військовій частині, на  фестивалі «ХерсоON Фест», у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки, а відсьогодні ці унікальні світлини прикрашають 2-й поверх  Херсонського обласного драматичного театру ім. М.Куліша.

Юлія Лихолєтова мама «особливої» дитини. Її 12-річна донька Антоніна стала однією із моделей. Сьогодні вони разом прийшли ще раз насолодитися світлинами.

Юлія Лихолетова: «Перед зйомкою з дітками працювали справжні професіонали: для кожного створили образ, зробили зачіски та макіяж. У моєї дитини це викликало просто неймовірні емоції, їй дуже сподобалося перевтілення. Участь у цьому проєкті – це шанс показати усім, що наші дітки такі, як всі, і вони також хочуть бути активними членами суспільства. Наші дітки дуже талановиті, просто їм потрібен час, щоб відкритися та продемонструвати свої здібності».

Із захопленням роздивляється разом з мамою знімки і 12-річний Данило, він також є одиним із учасників фотопроєкту.

Алла Бугаєнко: «Мене переповнюють емоції, коли я дивлюся на ці світлини. Участь у проєкті взяв не лише мій син, а й донечка. Данило «особлива» дитина на відміно від своєї молодшої сестри. Він добрий, спокійний, із задоволенням бере участь у творчих проектах, любить танцювати, ніколи не сперечається, несе тільки світло та тепло. У них горіли очі і під час процесу зйомки, і після зйомки, і вже зараз, коли сотні людей приходять, щоб подивитися на цю виставку. Я хочу подякувати тим людям, які подарували нашим діткам можливість відчути себе справжніми зірочками».

Олександр Книга, директор Херсонського драматичного театру:

«Дуже важливо, що є проєкти, які допомагають долати кордони між людьми, допомагають дітям відкрити творчий потенціал і проявити себе. До речі, у нашому театрі працюють Віталій Пронько і Олександр Гмирін, які колись були вихованцями Олешківського дитячого будинку-інтернату, а зараз успішні актори».

Участь у проєкті взяли дітки з інвалідністю Олешківського дитячого будинку, творчого дитячого колективу «Янголи добра» та громадської організації «Аутизм. Зачаровані діти-Херсон». Всі вони вже зламали стереотипи, а наразі готуються демонструвати творчість «без кордонів».  За словами організаторів проєкту, їх діяльність не завершується лише виставкою, вже зовсім скоро на херсонців чекає ще один сюрприз – 3 грудня о 12:00 на сцені театру-кафе відбудеться інклюзивний захід «Творчість без кордонів» до Міжнародного дня прав людей з інвалідністю.

Віктора Булка, голова ГО «Всеукраїнська організація людей з інвалідністю «Велід»:

«Цей захід має продемонструвати державним діячам, що «особливі» люди потребують підтримки не лише в Міжнародний день прав людей з інвалідністю, а щодня. Люди з інвалідністю, сонячні дітки щодня сподіваються на підтримку та вірять, що вони все ж таки отримають можливість реалізувати себе у житті. Також ми хочемо продемонструвати Херсонській громаді толерантне ставлення до дітей з інвалідністю, які відчувають себе повноцінними членами  сучасного суспільства. Продемонструвати загалу, що краса не завжди відображається лише у зовнішньому блиску, вона – у турботі сильніших про слабших, всебічній підтримці та безмежній любові до таких людей».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *