Понеділок, 11 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Тепла погода загрожує поширенням хвороб озимих на Херсонщині

Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки в Скадовському районі на Херсонщині провели обстеження посівів озимої пшениці та озимого ріпаку для встановлення фітосанітарного стану рослин на полях.

За даними ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області, помірно тепла та волога погода грудня місяця сприяла розвитку хвороб на рослинах озимих культур. При обстеженнях на посівах озимої пшениці та озимого ячменю ранніх строків сівби, насамперед на сильно загущених, на листках нижнього, а подекуди і середнього ярусу виявлено розвиток борошнистої роси та септоріозу. Хворобами уражено 3-10% рослин.

Якщо і надалі утримуватиметься така аномально тепла погода відсоток уражених рослин можу значно збільшитись. Як відомо, до факторів, які сприяють розвитку борошнистої роси відносяться:

  • підвищена відносна вологість повітря і температура 10-15°С;
  • густий стеблостій;
  • завищені норми азотних добрив;
  • чергування посухи з зволоженням ґрунтів;
  • сильний перепад температур.

Моніторинг за посівами буде продовжуватись і надалі. Агрономам господарствах, у разі звернень, надаються рекомендації по діагностиці хвороб озимих культур та оцінки фітопатологічного стану посівів. Також спеціалісти наголошують, що рання діагностика є важливою складовою раціонального проведення захисних заходів в період відновлення вегетації. Для прийняття правильного рішення щодо застосування проти хвороб фунгіцидів хімічної групи слід враховувати фітосанітарний стан кожного поля, а також агроекологічні та економічні фактори.

SUPERAGRONOM.COM

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *