Серед усіх європейських зоопарків найбільше стадо американських бізонів утримується у біосферному заповіднику «Асканія-Нова». Тварин завезли у херсонські степи наприкінці 19-го століття. Сталося це у 1887 році, коли засновнику заповідника Фрідріху Фальц-Фейну на день народження його молодший брат подарував двох бізонів. Зараз стадо налічує 60 дорослих биків. Як правило, бізони народжують у травні-червні, але в Аскані-Нова бізони живуть за своїми правилами.
Через аномально теплу зиму, яка збиває з пантелику не лише рослини, а й тварин. Стадо бізонів у грудні поповнилося кількома маленькими бізоненятами. Незважаючи на те, що малюки народилися посеред зими, їх здоров’ю нічого не загроджує, адже вони мають теплий рижий підшубок, який захищає їх від морозу. За п’ять місяців хутро потемніє і стане таким, як у їхніх батьків.
Як розповідає Наталія Корінець, куратор групи парнокопитних тварин біосферного заповідника «Асканія-Нова», мами-бізони добре годують телят молоком, і вони ростуть дуже швидко.
Те, що бізони плутають літо з зимою науковці пояснюють глобальним потеплінням.
Віктор Гавриленко, директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» пояснює: «Останні роки йде зміщення фено-фаз не тільки в рослинному, а й у тваринному світі. Бізони привели малюків взиму через те, що влітку було дуже посушливо. Травостій висихає рано, тому малюки, які народжуються влітку не отримують достатньо молока. А зараз, як бачите, м’яка зима, яка більше схожа на весну, і трава в степу є, а значить мами-бізони мають достатньо молока».
Зараз у дорослому стаді знаходиться вісім бізонів молодняку, серед них двом малюкам всього-на-всього кілька тижнів від народження.
Елеонора Гуськова