Неділя, 18 КвітняПерший регіональний
Shadow

Сонце, море та гарні дороги: у селищі Лазурне готуються зустрічати туристів

Яким буде туристичний сезон 2020 та чи буде він взагалі сьогодні важко прогнозувати. Адже саме ця галузь найбільше потерпає від COVID-19: через скасовані авіаперельоти відпочивальники можуть собі дозволити лише віртуальні подорожі он-лайн.

Наразі Україна перебуває у першому етапі виходу з карантину: відновилися міські автоперевезення, запускаються приміські потяги і внутрішні авіарейси. З 1 червня ми увійдемо у другий етап послаблення, а дата третього, який включає відновлення міжнародних авіаперельотів, поки не відома.

Навіть, якщо припустити, що найближчим часом запустять міжнародні чартери для туристів, чи багато буде сміливців, які захочуть скористатися цими послугами і чи буде вона їм по кишені? На жаль, фінанси більшості українців через коронакризу «співають романси».

Тому, туроператорам доводиться переформатовувати свій бізнес і пропонувати за демократичними цінами внутрішні подорожі, а таких на Херсонщині чимало. Чого варте лише узбережжя Чорного моря у селищі Лазурне. Влітку вода добре прогрівається, а цілюще повітря містить майже усю таблицю Менделєєва. Тут розташовані оздоровчі дитячі табори і пансіонати, а також готелі, які можуть стати гідною альтернативою закордонному відпочинку. Свіжі овочі, фрукти та ягоди, і – саме головне – херсонський кавун – ось чому туристи приїжджають відпочивати до Лазурного.

«Ми цінуємо кожного туриста! – каже селищний голова Сергій Бєлік, – людина, яка гарно відпочила і привезла додому не лише грану засмагу, а й емоції, обов’язково поділиться своїми враженнями з друзями і наступного року приїде не сама. Така жива реклама допомагає збільшувати нам туристичний потік».

І хоча складно спрогнозувати скільки відпочивальників приїде цього літа до Лазурного, до їх зустрічі вже розпочалася підготовка. Відповідно до санітарно-епідеміологічних вимог готуватимуть пляжі, комунальний ринок, а ще ремонтуватимуть і будуватимуть нові дороги.

Так, у рамках програми «Велике будівництво» за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим заплановане будівництво 6 км дороги Приморське – Лазурне, очікувана вартість – понад 155 млн грн. Також на черзі поточний дрібний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення – О221606 Лазурне – /Р-47/.

А ще з місцевого бюджету Лазурненської селищної ради виділили близько 2,5 млн грн на ремонт 3 тис м2 дорожнього покриття.

«Для нас важливо покращувати інфраструктуру селища, робити його привабливим для туристів. І для цього варто ефективно розпоряджатися тими доходами, які отримує громада, – наголошує селищний голова Сергій Бєлік і продовжує, – минулого року ми отримали перевиконання бюджету і всі кошти спрямували на вирішення соціальних потреб, зокрема повністю замінили старі дерев’яні вікна та двері на нові металопластикові у школі. Також протягом останніх трьох років ми спостерігаємо позитивну динаміку надходжень туристичного збору.

Приміром, у 2017 році отримано 70 тис грн., у 2018 – 150 тис грн., у 2019 – 1,3 млн грн. Про що це свідчить? Довіра до влади повертається, коли люди бачать як ефективно використовуються кошти платників податків».

Чи вдасться у 2020 році перевиконати показник туристичного збору за минулий рік, селищний голова Сергій Бєлік не наважується прогнозувати, оскільки важко передбачити настрої людей через коронакризу. Відпустка 2020 року точно буде відрізнятися від тих, до яких звикли туристи до карантину. У будь-якому разі, у Лазурному завжди раді відпочивальникам: південне сонце, Чорне море та нові дороги чекатимуть на туристів.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *