Четвер, 22 КвітняПерший регіональний
Shadow

У Держпродспоживслужбі повідомили нові подробиці загибелі червонокнижних сірих журавлів (фото 18+)

Представники Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомили про нові подробиці щодо масової загибелі сірих журавлів на території Великого Чапельського Поду біосферного заповідника «Асканія-Нова».

Як повідомили у пресслужбі відомства, на час проведення епізоотичного розслідування було виявлено 46 трупів сірого журавля, загибелі інших видів птиці не спостерігалась. 

Кілька мертвих птахів направили до Одеської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини для дослідження на хворобу Ньюкасла та високо патогенний грип птиці. Підозри не підтвердились.

Тоді ж кілька птахів направили для дослідження до Херсонської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини.

При розтині трупів встановлений такий патологоанатомічний діагноз:
1. Застійна гіперемія та набряк легень.
2. Білкова зерниста дистрофія печінки, серця.
3. Катарально-геморагічний гастрит.
4. В грудній порожнині велика кількість не зсівшої крові.
5. Крапчасті крововиливи на міокарді.

Патологічний матеріал був направлений для бактеріологічних досліджень на сальмонельоз, пастерельоз та хіміко-токсикологічних – на токсичність та наявність отруйних речовин. Дослідження на бактеріальні інфекції продовжуються.

У м’язах та внутрішніх органах загиблих птахів вміст миш’яку, нітратів, нітритів у межах допустимої норми.

Разом з трупами до Херсонської лабораторії були доставлені 2 проби зерна, відібрані на полях біля с. Ясна Поляна та смт. Асканія-Нова, при дослідженні зерно виявилось сильнотоксичним. Але лабораторні дослідження не змогли ідентифікувати речовину, якою було протравлено зерно.

Усі матеріали передані до правоохоронних органів та прокуратури. Розслідування триває. Фахівці Держпродспоживслужби в Херсонській області будуть брати активну участь у встановленні всіх обставин отруєння та недопущенні подібних випадків.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *