Субота, 24 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

У Генічеському районі розпочалося перевезення на утилізацію непридатних пестицидів

Голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир під час робочого візиту до Генічеського району ознайомився з початком робіт з перевезення на утилізацію непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються на території смт Рикове.

Сергій Козир

Очільник Херсонщини розповів, що наразі в області знаходиться понад 1770 тонн отрути, позбавлення від якої є перспективним завданням:

«Заборонені та непридатні хімзасоби є небезпечними відходами 1 класу. У 2019 році  з області було вивезено 110 тонн непридатних пестицидів. Варто зазначити,  що вивезення відбулося після довгої п’ятирічної перерви». Сьогодні ж, буде перевезено на утилізацію першу чергу хімзасобів до міста Житомир. Роботу у цьому напрямку продовжуємо і надалі. Також хочу подякувати Херсонській облраді за виділення коштів на вирішення цієї проблеми». 

Як розповіла в.о. директора Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів ОДА Ольга Філіна, відповідно до квітневого рішення Херсонської обласної ради Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів цьогоріч було виділено 4 млн 19 тис. грн на збирання, перезатарення, перевезення, хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються на території Херсонської області, з їх подальшим  перевезенням, утилізацією або видаленням:

«Було проведено дві процедури закупівлі та відкриті торги. Проте подано менше двох пропозицій і торги були скасовані. Через відсутність достатньої кількості учасників, тендерним комітетом  прийнято рішення застосувати, як виняток, переговорну процедуру закупівлі.  За результатами якої, укладено договір з  ТОВ «Еко Нова» від 13 липня 2021 на загальну суму 3 млн 996 тис грн» – зазначила Ольга Філіна.

роботи

 Роботи вже розпочалися і планується знищити перші 60 тонн, які зберігаються у смт Рикове. Підприємство має ліцензію Міністерства довкілля на поводження з небезпечними відходами.

Пресслужба Херсонської обласної державної адміністрації

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *