Субота, 15 ТравняПерший регіональний
Shadow

У Генічеському районі відзначили закінчення священного місяця Рамадан

У неділю, 24 травня 2020 року, мусульмани відзначають одне з двох головних свят в Ісламі – Ураза-байрам, що знаменує закінчення священного місяця Рамадан за хіджрою (ісламський місячний календар).

Святкові заходи вперше відбулися і культурному центрі кримських татар “Орта-кую -Дженішке”, який розташований у селі Рикове Генічеcькoго району. На святі лунали слова подяки Туреччині та діаспорі в Америці, згадували також й співвітчизників у Криму.

 

Із закінченням Рамадану мусульман Криму привітав голова громадської організації “Дженішке” Наріман Аблязов:

“Щиро вітаю мусульман Криму, прийде той день, коли ми піднімемо наші прапори на нашій рідній землі, в Криму, і будемо святкувати разом в одній єдиній державі – Україні”, – наголосив кримськотатарський бізнесмен, меценат, голова громадської організації “Дженішке” Наріман Аблязов.

За даними місцевих меджлісів, в Херсонській області проживає понад 10 тисяч кримських татар, найбільш масові компактні поселення яких зосереджені в Генічеському районі.

Ураза-байрам є другим за значенням мусульманським святом після Курбан-байраму, або Дня жертвопринесення.

Напередодні, в останній день Рамадану, мусульмани, за традицією, прибирали приміщення, купували новий одяг для всіх членів сім’ї, запасалися подарунками і купували необхідні до свята частування.

У дні Ураза-байрам заведено вітати близьких, відвідувати могили, роздавати гроші бідним. До фонду мечеті передають спеціальну милостиню – закят. Мінімальний розмір закяту встановлюється з прив’язкою до вартості кілограму фініків або ж рису.

Священний для мусульман місяць Рамадан у 2020 році припав на розпал пандемії коронавірусу: піст із забороною їсти у світлий час доби тривав із 24 квітня до 23 травня включно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *