Четвер, 28 СічняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні храми Православної церкви України вперше здійснять Богослужіння 24 та 25 грудня

Різдво Христове – це особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям. Одне з найбільших і найурочистіших християнських свят, за григоріанським календарем, відзначають 25 грудня Католицька церква, протестанські церкви, а також помісні православні церкви: Болгарська, частина Грецької, Румунська, Константинопольська, Антіохійська, Александрійська, Албанська, Кіпрська, Фінляндська та Православна церква в Америці.

Це свято припадає на найдовшу в році ніч, коли, за віруваннями християн західного обряду, і народився Ісус Христос у Вифлиємі.

На честь свята в Херсоні відбудеться Різдвяне Богослужіння у римсько-католицькому костелі Пресвятого Серця Ісуса Христа (вул. Суворова, 40) – 24 грудня о 19-00 та 25 грудня об 11-00.

Цього року вперше приєднаються до святкувань 24-25 грудня храми Православної церкви України, які раніше здійснювали святкову літургію 6-7 січня за юліанським календарем. Для тих людей, які вже визначилися і прийняли рішення відзначити Різдво Христове за григоріанським календарем з місійною метою будуть здійснені відповідні Богослужіння в кількох храмах Херсона.

Протоієрей Іоанн Замараєв:

«В цьому році вперше в нашому Стрітенському соборі і в деяких інших храмах, крім традиційних різдвяних Богослужінь 6-7 січня, будемо прославляти народжене Богонемовля і за Новим стилем – 24-25 грудня. Особливо актуально це для осіб, які вирушають в новорічні відпустки за кордон, а так само для приїжджих, церковне життя яких триває за Григоріанським або Новоюліанським календарем. Думаю, що  рано чи пізно, через кілька років, нам слід приєднуватися до решти мільйонів православних світу, які давно вже святкують Різдво за Григоріанським календарем. Більшість же святкує Новий Рік за Новим стилем, чому б не святкувати так само і Різдво?»

У Святвечір, 24 грудня 2019 року, о 16-00, у Стрітенському соборі проведуть вечірню службу.  А в день свята Різдва Христового, 25 грудня, о 9-00  Божественна літургія відбудеться у наступних храмах Херсона:

– Стрітенський собор вул. (вул. Стрітенська 60-а (Рози-Люксембург)
– Собор Пресвятої Тройці (просп. Кирила і Мефодія, 8-а)
– Храм Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Патона 8-а)
– Храм великомучениці Олександри (вул.Перекопська, 3)

Нагадаємо, вперше 25 грудня Різдво Христове офіційно почали відзначати в Україні на державному рівні у 2017 році. Ще у листопаді 2017 року народні депутати підтримали законопроект № 5496 про святкування Різдва двічі – 25 грудня та 7 січня, але виключили зі святкових днів 2 травня.

Пізніше Президент Петро Порошенко підписав закон, що встановлює офіційний святковий та неробочий день на 25 грудня – у Різдво.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *