Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні міська влада сприяє зростанню кількості алергиків

Для херсонців трава по коліно та скупчення тополиного пуху стало вже досить звичним явищем за останні кілька років. Високий бур’ян, який є збудником алергії, просто заполонив зелені зони Шевченківського парку, парку Херсонська фортеця, міських скверів та інших улюблених місць для прогулянок містян.

Тож, виходячи з дому, лікарі радять людям не поспішати скидати захисні маски. Робити це варто не тільки через поширення коронавірусу, але й алергію, яку з кожним роком виявляють у все більшого відсотка населення. За словами Олесі Кужильної, лікаря-алерголога Херсонської обласної лікарні, у літній період через високу концентрацію пилку в злакових травах, кількість звернень значно зростає.

Олеся Кужильна:

«Влітку до нас щодня звертаються 3-4 людини, які страждають на сезонну алергію, наприклад, цвітіння дерев, бур’янів чи злаків. І це не пшениця чи жито, які ростуть на полях за містом. Це, насамперед, родичі культурних злаків — газонні трави. Вони є повсюди і ростуть просто у нас під ногами. За даними молекулярної діагностики до пилкових зерен чутливі до 45 % всіх хворих на сезону алергію українців. Тополиний пух алергію не викликає, але спричиняє роздратування слизистих оболонок очей і дихальних шляхів».

Щодо статистики, за 2019 рік у Херсонській області серед дорослого населення зареєстровано понад 2,5 тис випадків алергічного риніту. В тому числі, вперше в житті алергія проявилася у 938 людей.

Це й не дивно, адже покіс газонної трави у Херсоні відбувається дуже рідко. Так само, як і прибирання пуху та вивіз сміття із зелених зон і прибардюрних територій. Виникає питання, чому міська влада не турбується про здоров’я населення. Невже так складно утримувати порядок в місті та справлятися з досить простими завданнями.

Тим паче, що й майже 8 мільйонів гривень у міській раді на це були виділені. На 2020 рік майже 5 млн грн передбачено на Програму благоустрою міста (саме на механізований покіс зелених зон). Та ще майже 4 млн грн на прибирання випадкового сміття із зелених зон.

Дану ситуацію прокоментував депутат Херсонської міської ради Володимир Сальдо, який тричі був обраним міським головою, та за часів керування якого Херсон був дійсно охайним і квітучим містом, регулярно прибиралися парки й сквери.

Володимир Сальдо:

«Наразі у питомій вазі зі всього благоустрою покіс трави і прибирання сміття з зелених зон становить більшу частину (майже 50 %). У роки, коли я обіймав посаду міського голови, цей відсоток був значно меншим. Передбачалося 10-15 % , а робилося набагато більше. Ми, свого часу, розробили для всього міста схему санітарного прибирання, до якої входив також і покіс швидкорослої трави, особливо влітку. Для того, щоб це було ефективно, та кошти, які виділяються з міського бюджету на ці заходи були направлені в потрібне русло, потрібна організаційна робота Департаменту ЖКГ. Адже, з одного боку, начебто бачимо працівників, які косять траву, а з іншого – результатів роботи не видно, тому що немає системного прибирання».

Представникам міської влади потрібно якнайшвидше почати вирішувати це питання, адже зовсім скоро «атаку» розпочне ще один серйозний збудник алергії – амброзія. Зважаючи на велику шкідливість цього виду бур’яну, як для сільського господарства, так і для здоров’я людини, боротьба з ним має стати одним з важливих завдань.


Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *