Понеділок, 4 ГрудняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні Міжнародний День людей з інвалідністю і Щедрий Вівторок відзначили благодійними акціями (фото)

У цьому році співпали знаменні дати, з нагоди яких зазвичай проводяться благодійні акції – Міжнародний День людей з інвалідністю і Щедрий Вівторок.

З нагоди цих дат у Херсоні організували дві масштабні благодійні акції.

У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Куліша відбувся захід “Творчість без кордонів”. На одній сцені виступали актори, вокалісти театру та діти з інвалідністю.

На першому поверсі театру встановили благодійну скриню, куди збирали пожертви. Стоятиме вона там до Нового року.

А у кіноконцертному залі “Ювілейний” громадська організація “ГромадаUA” провела “Марафон Милосердя і Єдності”, під час якого теж збиралися благодійні пожертви.

Як розповіла керівник громадської організацій “ГромадаUA” Наталія Шатілова, організатори Марафону заздалегідь оголосили конкурс на кращій проект для людей з інвалідністю, і усі зібрані під час акції гроші мали намір передати на реалізацію цього проекту.

Переміг проект інклюзивного дитячого майданчика, який представила Херсонська середня школа № 11. Але учні цієї школи вирішили передати призові гроші – 5000 грн. – громадській організації “Сонячні діти Херсонщини” для обладнання репетиційної кімнати для творчої студії “Світло в тобі”, де займаються діти з синдромом Дауна.

А посприяти облаштуванню у Херсоні інклюзивного дитячого майданчика за проектом учнів школи № 11 пообіцяли представники міської влади, які були присутні на благодійному заході.

Відзначають Міжнародний День людей з інвалідністю в першій декаді грудня. День було засновано в 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН. Традиційні заходи Дня людей з обмеженими можливостями присвячуються висвітленню й вирішенню їхніх нагальних проблем.

За оцінками Світового банку, 20% найбільш бідних верств жителів Землі є людьми з обмеженими можливостями і вимагають до себе особливої уваги. Загальна поширеність офіційно зафіксованої інвалідності в світі вже становить приблизно 10%, проте тільки на 2016 рік у світі налічувалося понад один мільярд людей (15 відсотків населення), які страждали різними формами інвалідності за медичними показаннями і критеріями ВООЗ.

Щедрий Вівторок (англійською GivingTuesday) виник у 2012 році в США і завдяки тисячам учасників поширився світом. Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році.

Акція завжди проходить у наступний вівторок після Дня подяки, який у США відзначають в останній четвер листопада. Обґрунтування дати просте: за Днем подяки слідує Чорна п’ятниця, коли магазини влаштовують найбільший розпродаж року, а за нею наступає Кіберпонеділок – день онлайн-розпродажів. Ініціатори Щедрого Вівторка (Фундація Об’єднаних Націй та організація 92nd Street Y) запропонували перевести подих після вдалого шопінгу, присвятити вівторок добрим справам та звернути увагу на тих, кому потрібна допомога.

В’ячеслав Гусаков, фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *