Середа, 6 ГрудняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні обговорили проблему ґендерного насильства

Сьогодні, 13 лютого 2020 року, у Херсоні в рамках проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який впроваджують Фонд Народонаселення ООН в Україні у партнерстві з Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» відбулася нарада «Міжгалузева координація надання послуг з репродуктивного здоров’я у випадку ґендерного насильства».

Участь у обговоренні взяли медичні фахівці м. Херсона, соціальні працівники та представники Головного управління Національної поліції та ювенальної поліції м. Херсона. До заходу долучилися також представники Херсонського центру громадського здоров’я.

Дар’я Седлер, заступник директора Херсонського обласного центру громадського здоров’я:

«Сьогодні ми обговорили важливу проблему 21 століття – це ґендерне насильство, яка є актуальна для усіх країн світу. Цю проблему потрібно вирішувати і в нашій області, працювати над тим, щоб проблема насильства не замовчувалася. Від насильства страждають переважно жінки та діти, тому мають бути створені умови для того, щоб вони почували себе у безпеці. І, звичайно, найголовніше, вони мають розуміти, куди вони можуть звернутися, де їм буде надана кваліфікаційна допомога, якщо такий прикрий випадок трапиться у їх житті. Тому ми сподіваємося на співпрацю в цьому напрямку з Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї», аби вирішувати проблеми в цьому напрямку».

Як зазначила Галина Майструк, голова правління БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї», заклади охорони здоров’я мають бути невід’ємною ланкою ефективного реагування на випадки насильства.

Галина Майструк:

«Сім’я є головним місцем гендерного насильства. У родині відбувається насильство фізичне, психологічне та сексуальне. Звичайно є випадки і вуличного насильства, коли жертва не знає свого нападника. І у більшості таких випадків люди звинувачують саме жертву, наприклад, у тому, що вона одягнула надто коротку юбку. І це неправильно, ми маєм змінювати світогляд соціуму на цю проблему. І якщо людина, яка стала жертвою насильства звернулася до закладу охорони здоров’я – там їй мають надати відповідну кваліфікаційну допомогу».

Крім того, як зазначила Галина Майструк, насильство має серйозний вплив на сексуальне, репродуктивне, душевне і психічне здоров’я. Наслідки насильства можуть проявлятися негайно в гострій формі, а можуть носити хронічний характер. Система охорони здоров’я на сьогодні реагує лише на гострі наслідки.

Галина Майструк:

«Хронічними симптомами насильства можуть бути недієздатність, порушення сну, хронічний біль, соматичні скарги. Найчастіше медичні працівники стають першими, з ким контактують постраждалі від насильства пацієнти. Сімейним лікарям варто звертати увагу на депресивний настрій жінки, синці на тілі та інші непрямі симптоми насильства. Після медичного огляду і збору анамнезу звернення має бути зафіксоване в журналі реєстрації фактів виявлення домашнього насильства».

За словами Богдана Підвербецького, представника Фонду Народонаселення ООН, проблема насильства негативно впливає, в першу чергу, на репродуктивне здоров’я жінки, тож наразі головною метою є виявлення випадків насильства.

Богдан Підвербецький:

«Проблема ґендерного насильства раніше була далекою, не на слуху. Увагу міжнародних донорів до проблеми насильства вдалося привернути після ситуації на Сході України. Ми маємо звернути увагу на ті умови, у яких доводиться народжувати жінкам, особливо це стосується тих областей, де наразі тривають бойові дії. Ми маємо виявляти випадки насильства, аби надати жертві кваліфікаційну допомогу та реабілітацію. Це дасть можливість скоротити кількість абортів та підвищити народжуваність здорових дітей».

Жертвами насильства в світі є близько 800 млн. осіб. В 95% жертвами насильства стають жінки та діти. 35% жінок у світі зазнають насильства з боку інтимного партнера або сексуального насильства з боку іншої особи.

БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» активно працює у напрямку надання гуманітарної підтримки населенню, попередження та подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу жінок та дівчат-підлітків до послуг з охорони репродуктивного здоров’я. Для забезпечення якісної допомоги та попередження наступних випадків насильства необхідна міжсекторальна співпраця медичних, соціальних працівників та поліції.

Катерина Чобітько

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *