Вівторок, 3 СерпняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні обрали кращих стрибунів на батуті

Вище, сильніше та спритніше: в суботу, 21 грудня 2019 року, на базі Херсонської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №45 відбувся Чемпіонат міста зі стрибків на батуті. У змаганнях взяли участь вихованці Херсонської дитячо-юнацької спортивної школи №6. Найкращих батутистів обирали серед хлопців та дівчат віком від 6 до 13 років. Свої вміння продемонстрували 87 спортсменів, з яких 38 дівчаток і 49 хлопчиків. 

Критерії, за якими оцінювали спортсменів: висота польоту, техніка виконання елементів, зміщення на батуті та коефіцієнт важкості.

Нинішній Чемпіонат міста став першим етапом у підготовці до змагань вищих рівнів.

Переможців змагань обирали за розрядами від ІІІ юнацького до І спортивного. Всі хлопці та дівчата продемонстрували гарну техніку та вміння, проте, кому вдалося стати призером Чемпіонату міста, дивіться у турнірній таблиці:

 

 

Сьогодні стрибки на батуті входять до програми Олімпійських ігор і дуже популярні у багатьох країнах. Успішно опанували цей спорт і у Херсоні. Приміром, Юрій Нікітін – відомий український батутист, чемпіон ХХVIII Олімпійських ігор в  Афінах  (2004 р.), триразовий чемпіон Європи, переможець етапів Кубка світу, срібний призер чемпіонату світу, володар Кубка України 2003 року  в індивідуальних стрибках і у синхронних стрибках, заслужений майстер спорту міжнародного класу з 1994 року. Він народився у Херсоні та  навчався у Херсонській ДЮСШ-6 з 1988 року до серпня 2001 року. Звання майстра спорту міжнародного класу спортсмен отримав завдяки тренеру та наставнику Ігорю Молчанову, який має почесне звання “Заслужений тренер України зі стрибків на батуті” та “Заслужений працівник фізичної культури України та спорту”.

У Радянському Союзі батут використовувався під час підготовки космонавтів, а оскільки саме до занять представників цієї професії суспільство виявляло великий інтерес – батут здобув чималу популярність в 60-ті роки минулого століття.

Стрибки на батуті корисні для здоров’я і сприяють зміцненню м’язової структури тіла, особливо толчковых м’язів ніг, допомагають боротися з целюлітом, тренують вестибулярний апарат, а отже, є відмінною профілактикою морської хвороби, покращують здатність орієнтуватися в просторі, розвивають спритність, силу, швидкість реакції. На думку фахівців, під час стрибків відбуваються позитивні зміни і на клітинному рівні – організм активно очищається від шлаків, прискорюються обмінні процеси. Даним видом спорту можуть займатися люди будь-якої статі і віку за умови, що немає медичних протипоказань.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *