Четвер, 20 СічняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні помер кращий баритон країни

Харіс Ширінський

1 грудня 2021 року на pобочому міcці у Херсонському державному університеті помеp наpодний аpтиcт Укpаїни Xаpіc Шиpінcький. Бpигада медиків, яку викликали для надання невідкладної допомоги, лише  конcтатувала cмеpть.

Цю інфоpмацію підтвеpдили у Xеpcонcькому деpжавному унівеpcитеті, де він викладав.

Харіс Ширінський

Харіс Ганеєвич народився 31 січня 1949 р. в м. Лозова Харківської області у великій і дружній татарській родині, крім Харіса у батьків було ще 6 дітей, разом з ними жила бабуся.

Батько працював машиністом паровоза, був на війні, перебував в концтаборах Німеччини, а після закінчення війни працював кочегаром. Мама  була домогосподаркою. В родині постійно лунали пісні, всі полюбляли  співати.

Харіс навчався в Харківському інституті мистецтв на вокальному відділенні. В інституті він зустрів свою майбутню дружину Світлану Піщевську.

В 1976 р. Харіс закінчив інститут та  отримав спеціальність «Оперний і концертний співак, викладач». За направленням працював в оперній студії інституту солістом-вокалістом. 

В 1979 р. – брав участь у Всесоюзному конкурсі імені М. Глінки в Талліні, із 150 учасників до 3 туру пройшло 18, серед них був  і   Харіс. Він зайняв 4 місце та став лауреатом конкурсу.

В 1978-1982 рр. – працював солістом-вокалістом Ворошиловградської філармонії. Гастролював з симфонічним оркестром, давав концерти в музичному лекторії філармонії.

З 1982 р. – працював солістом-вокалістом Херсонської обласної філармонії. Харіс Ганеєвич з гастролями об’їхав всю Україну і СРСР, був в Угорщині, Болгарії, Німеччині.

Працював з камерним оркестром «Гілея», дуетом з дружиною.

В 1995 р. йому присвоєно звання «Заслужений артист України».

З 2001 р.  викладав в Херсонському музичному училищі академічний спів, постановку голосу, його учні – лауреати престижних конкурсів. 

В 2004 р. артист отримав медаль «Будівничий України» Всеукраїнського товариства «Просвіта», а в 2009 р. йому присвоєно звання «Народний артист України».

В 2010 р. перший проректор Херсонського державного університету О.В. Мішуков запросив його працювати у виші.

З 2011 р. Харіс Ганеєвич працював доцентом кафедри вокалу та хорових дисциплін, а з 2013 р. професором кафедри.

Він був справжнім професіоналом, оптимістом по життю, талановитою людиною, кращим баритоном країни.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *