Неділя, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні профспілки вийшли на акцію протесту

Сьогодні, 30 січня 2020 року, у Херсоні біля кінотеатру «Україна» представники профспілкових організацій зібралися на акцію протесту проти нового проєкту закону «Про працю».

Учасники акції стверджують, що Уряд України вніс до Верховної Ради низку законопроєктів, які були прийняті кулуарно, без консультацій з профспілками, без соціального діалогу.

Крім того, за словами мітингувальників, законопроєкти значно звужують права працівників. Цими законами скасовано кодекс законів про працю, закон про оплату праці, закон про відпустки та багато норм, які регламентували соціальні питання, надавали соціальні права працівникам, які не були передбачені в законопроєкті про працю.

 

Нагадаємо, урядовий законопроєкт №2708 “Про працю” зареєстрований у Верховній Раді 28 грудня 2019 року.

Законопроєкт передбачає п’ять ключових нововведень: збереження та розширення соціальних прав працівників; збільшення кількості легальних робочих місць; рівні можливості для чоловіків і жінок у сфері праці; підвищення доходів працівників по всій Україні; гармонізація українського законодавства з європейським.

Чи не найбільше критики проєкт закону про працю отримав з боку профспілок, які не брали участь у його підготовці.

Але профспілки не ліквідують, – запевняє міністр економіки Тимофій Милованов.

Водночас, наполягає урядовець, “робота профспілок має стати ефективнішою, ніж щорічна роздача подарунків до Нового року, видача обмеженої кількості путівок “для обраних” чи організація страйків “під запис явки усіх”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *