Вівторок, 20 КвітняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні судитимуть екс-нардепа

У міському суді Херсона відбулось підготовче засідання у справі колишнього депутата Верховної Ради від “Партії регіонів” Олексія Журавка. Йому інкримінують участь у створенні терористичної організації та діях, спрямованих на повалення конституційного ладу в Україні.

Обвинуваченого Олексія Журавка на судовому засіданні не було. Прокурор Костянтин Філімонов говорить, треба визначити підсудність у цьому кримінальному провадженні.

“Враховуючи, що суди м. Донецьк (Донецької області) через тимчасову окупацію правосуддя не здійснюють, а також те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалась слідчим відділом УСБУ України в Херсонській області. Згідно з ст. 32 КПК України прошу суд ініціювати перед Верховним судом клопотання про визначення підсудності цього кримінального провадження за Херсонським міським судом (Херсонської області)”, – розповів прокурор.

Олексію Журавку надали захисника з центру безоплатної вторинної правової допомоги.

“Злочин було скоєно на тимчасово окупованій території. Тим більше, велика кількість свідків також проживають за межами міста Херсона, у зв’язку з цим, вважаю, за доцільне ініціювати вирішення питання щодо підсудності даного кримінального провадження”, – говорить захисник обвинуваченого Максим Магда.

Засідання тривало майже годину. В результаті суддя Валерія Дорошинська постановила направити до Касаційного кримінального суду Верховного суду для визначення підсудності. Як додала суддя, ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суспільне

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *