Четвер, 22 КвітняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні тонни автошин спалювали неподалік житлових будинків

Тонни залишків металевого корду, шин та пластику – таку «знахідку» виявили правоохоронці у ніч з 18-го на 19 грудня 2019 року, під час обшуку виробничих приміщень колишнього заводу ЗАТ «Укрсилікат», що знаходиться за адресою провулок Янтарний, 2 в місті Херсоні. Там, невідомі особи спалювали у печах гуму та пластик, тим самим хотіли провести «експеримент» з переробки стaрої гуми методом піролізa – сучасного способу переробки aвтошин. Проте «експеримент» виявився небезпечним та незаконним, адже палити гуму і плaстик нa відкритій території та ще й поблизу житлових будинків, наражаючи на небезпеку здоров’я містян, заборонено. А повітря в Херсоні і тaк далеко не те, щоб від ідеaльного, a й просто чистого.

Як повідомив голова Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА Юрій Попутько, вони неодноразово отримували скарги на забруднене повітря від жителів прилеглих територій:

«Протягом 2019 року до нас зверталися люди, які проживають неподалік у житлових будинках, проте Державною екологічною інспекцією у Херсонській області, як відповідним природоохоронним контролюючим органом, жодних заходів реагування не здійснювалося. У зв’язку з цим було вирішено звернутися з цього питання до правоохоронних органів, якими було отримано відповідну ухвалу суду для проведення слідчих дій.

Маю надію, що сьогодні представники екоінспекції долучаться до слідчих дій та припинять незаконні дії направленні на погіршення екологічної ситуації. Запевняю жителіа Херсона, що винні в цьому екологічному тероризмі понесуть покарання».

Херсонським лабораторним центром МОЗ України було проведено інструментальні дослідження якості повітря у виробничій зоні та відібрані проби повітря. Наразі здійснюється ідентифікація юридичної особи суб’єкта господарювання, яким здійснювалося спалювання шин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *