Четвер, 23 ВересняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні відбулась акція до 112-річчя від дня народження Бандери

У центрі Херсона відбулась акція на відзначення 112-ї річниці від дня народження ідеолога українського національно-визвольного руху, провідника ОУН Степана Бандери.

«Сьогодні ми традиційно збираємося, щоб відзначити день народження історичної постаті – Степана Бандери. Ми говоримо про націоналізм, ми говоримо про Україну, ми говоримо про розвиток держави», – сказав голова обласного осередку ВО «Свобода» Олег Гаврилко на початку акції.

Учасники заходу прийшли з державними прапорами України, червоно-чорними знаменами та партійною символікою ВО «Свобода». Вони виголошували патріотичні гасла, тримаючи в руках смолоскипи, а потім запалили фаєри.

 

Загалом в акції взяло участь близько 50 осіб. Захід пройшов без інцидентів.

 

Як повідомлялося, 1 січня 2021 року минає 112-та річниця від дня народження українського політичного діяча, теоретика та ідеолога українського національного руху ХХ століття, голови Проводу ОУН(б) Степана Бандери.

Бандера разом із Ярославом Стецьком був автором Акта відновлення Української держави 30 червня 1941 року. У липні 1941 року нацисти помістили Бандеру під домашній арешт, а згодом відправили до концтабору Заксенхаузен. Його звільнили у вересні 1944 року та запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера на співпрацю з гітлерівцями не погодився.

 

Він загинув 15 жовтня 1959 року від рук агента КДБ Богдана Сташинського. Похований Бандера у Мюнхені.

Націоналістичні організації традиційно 1 січня проводять смолоскипну ходу на вшанування річниці від дня народження Бандери.

Укрінформ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *