Четвер, 21 СічняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні відкрили Південний центр радіаційної терапії

У Херсоні урочисто відкрили Південний центр радіаційної терапії на базі Херсонського обласного онкологічого диспансеру, в якому зможуть отримати лікування не тільки жителі Херсонщини, а й усього півдня України.

Для пацієнтів, які приходять сюди побороти онкохворобу, створено комфортні умови, а найголовніше з’явилося сучасне медичне обладнання: лінійний прискорювач і комп’ютерний томограф. На лінійному прискорювачі буде проводитись дистанційна терапія для пацієнтів з онкологічними захворюваннями різних локалізацій. Апарат дозволяє підводити високу долю опромінення з дуже високою точністю, що дозволить зменшити побічну дію опромінення на сусідні органи. Комп’ютерний томограф, який працюватиме у парі з прискорювачем, дозволить проводити високоточне планування зон опромінювання.

Ірина Сокур, головний лікар Херсонського онкологічного диспансеру:

«На півдні України ми перші, хто має такий сучасний апарат. Це при тому, що в області на обліку перебуває 30 тисяч хворих на рак, щоденно онкологічні діагнози встановлюють 12 мешканцям області. Більше 60% хворих потребують лікування методами променевої терапії. Для частини таких пацієнтів променевої терапії буде достатньо, щоб одужати. В зміну передбачається прийом 40-50 пацієнтів, які будуть проходити лікування. В залежності від можливостей, будемо працювати від 2 до 4 змін. Щодо вартості послуги, то з 1 березня 2020 року, ми переходимо на нові рейки фінансування і якщо Національна служба охорони здоров’я укладе контракт з нашим закладом і буде оплачувати нам за виконанні послуги, то для пацієнтів ця послуга буде безкоштовною. Але тільки для тих пацієнтів, які мають декларацію з сімейним лікарем і потрапили до нас на лікування за його направленням».

Для того, аби працювати на новому обладнанні, херсонські фахівці пройшли стажування у Швейцарії та на базі онкодиспансеру. Для того, щоб центр міг працювати цілодобово, наразі не вистачає потрібної кількості фахівців.

Владислав Мангер, голова Херсонської обласної ради:

«Сьогодні важливо продовжити реалізацію програми боротьби з онкозахворюваннями не тільки у розрізі придбання обладнання, а й передбачати кошти на ранню діагностику, стимулювання лікарів. Маємо ситуацію, коли обладнання потенційно може працювати цілодобово, але немає потрібної кількості фахівців, які можуть забезпечити його функціонування. Тож треба працювати над тим, щоб заохочувати молодих лікарів залишатись працювати в Херсоні».

Новітнє обладнання було придбано упродовж 2018-2019 років, завдяки консолідації зусиль державного, обласного та місцевих бюджетів. Вартість лінійного прискорювача – 41,8 млн грн, комп’ютерного томографа – 25,8 млн грн.

На презентації Південного центру радіаційної терапії були присутні депутати Херсонської обласної ради, представники Херсонської обласної державної адміністрації, народні депутати попереднього та поточного скликань, представники ОТГ та районних адміністрацій, які також брали участь у співфінансуванні придбання обладнання.

Андрій Гордєєв, голова Херсонської ОДА (2016-2019 роках):

«Я радий, що онкодиспансер – це заклад, який  дає надію на життя. Завдяки спільним зусиллям ми зробили сьогодні тільки перший крок. А наступні кроки, які потрібно продовжувати робити, вже прописані та підтверджені в нашій обласній програмі. Ми передаємо естафету і сподіваємося, що ці кроки будуть націлені на те, щоб допомогти пацієнтам з Херсонської області, безкоштовно проходити обстеження та виявляти онкологію хворобу на ранніх стадіях. Я впевнений, що Південний центр радіаційної терапії буде одним з найкращих медичних закладів, який рятуватиме життя не тільки жителів Херсонщини, а й усього півдня України».

Проблема онкозахворюваності існує в усьому світі. Проте, якщо в країнах ЄС 80-90% хворих одужують, в нас цей показник надзвичайно низький.

Віктор Короленко, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА:

«Ми зробили перші кроки до того, щоб українці змогли отримати лікування європейського зразка в нашій області. Я впевнений, що завдяки новому обладнанню, ще більше пацієнтів зможе одужати. Потрібно продовжувати працювати над тим, щоб в онкодиспансері з’явився ще один лінійний прискорювач, тому що один апарат не зможе прийняти всіх пацієнтів, які потребують цього лікування.  Звісно ще потрібен магнітно-резонансний томограф та апарат для брахітерапії. Я впевнений, що спільними зусиллями нам вдасться зробити все задумане».

На презентації були присутні також і ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський зі студентами медичного факультету ВИШу, які на базі онкологічного диспансеру проходять практику.

За даними Національного канцер-реєстру Херсонська область знаходиться на 3-4 місці в Україні за рівнем онкологічної захворюваності. Станом на 1 січня 2020 року на обліку перебуває понад 30 тисяч хворих на рак жителів Херсонської області. Щороку в регіоні виявляється майже 4500 нових випадків раку і майже 2 тисячі хворих помирає. Рівень смертності від онкологічних захворювань у Херсонській області складає 191,76 на 100 тис. населення, що на 10% вище середнього в Україні (169,9).

Херсонський обласний онкологічний диспансер щороку надає стаціонарну допомогу понад 7,5 тисячам онкохворим пацієнтам та понад 84 тисячам пацієнтам амбулаторну допомогу. Особлива увага приділяється профілактичним оглядам населення. За 2019 рік план профілактичних оглядів серед жінок виконаний на 91,1%, серед чоловіків – 94,3%. Виявлено 782 випадки злоякісних новоутворень та 22585 передпухлинних захворювань.

Статистика досить невтішна, але, все ж таки, завдяки сучасному обладнанню та новітнім технологіям, які з’явилися в онкодиспансері, люди отримають ще більше шансів на одужання. 

Катерина Чобітько

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *