Субота, 18 ВересняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні відкрито меморіальну дошку відомому лікарю Юрію Вороному

28 лютого 2020 року на сесії Херсонської обласної ради було прийнято рішення щодо надання дозволу на встановлення меморіальної дошки всесвітньо-відомому хірургу-новатору Юрію Вороному на стіні старого корпусу Херсонської обласної клінічної лікарні – комунального некомерційного підприємства Херсонської обласної ради.

Із історії. Влітку 1931 року Ю.Вороний був призначений на посаду головного лікаря і завідуючого хірургічним відділенням Першої радянської міської лікарні Херсона. Наразі це обласна клінічна лікарня. У квітні 1933 року Юрій Вороний, вперше у світі, провів операцію з пересадки нирки від людини до людини. Він став родоначальником нового направлення у сучасній медицині – Трансплантологія.

В урочистому відкритті меморіальної дошки видатному хірургу взяла участь заступниця голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова, яка привітала усіх присутніх із значною подією та висловила слова подяки ініціаторам та особисто колишньому лікарю-реаніматологу клінічній лікарні В.Г.Фідровському за добру справу: «Дякую Вам за те, що ви намагаєтесь зберегти нашу історію, увічнити пам’ять про видатного лікаря і людину з великої літери».

Прес-служба Херсонської обласної ради 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *