Неділя, 10 ГрудняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні випадків дифтеріїї не зафіксовано

Разом з цим, не можемо не нагадати, що єдиний спосіб захиститися від цієї хвороби та її ускладнень – робити вчасно щеплення та ревакцинацію

За інформацією прес-центру Херсонської міської ради, станом на 1 жовтня лікувальні заклади  міста забезпечені вакцинами АКДС та АДС – м для вакцинації дітей та дорослих від дифтерії, правця та кашлюку більш ніж на 100% від потреби. Про це повідомляють в управлінні охорони здоров’я міськради.

За 9 місяців 2019 року  план щеплень проти цих інфекцій дітей до 1 року виконано на 76,8%, старше 1 року – на 71,0%, дорослих – на 65,3%.

Наразі вакцинація  проти дифтерії  триває.

З 1996 року до сьогодні у м. Херсоні захворювання на дифтерію не реєструвались.

Довідка. Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту (посуд, іграшки). Захворювання проявляється у вигляді ангіни: у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Деколи дифтерійний токсин викликає тяжкі зміни в організмі людини, що несумісні з життям.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви:

· біль у горлі,

· підвищена температура, лихоманка,

· набряк слизової оболонки ротоглотки,

· наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу,

· набряк шиї,

· збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

· блокування дихальних шляхів,

· інфекційно-токсичний шок,

· пошкодження серцевого м’яза (міокардит),

· ураження нервової системи,

· нефрозонефрит,

· легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Профілактика

Медики зауважують, що єдиний спосіб захиститися від дифтерії та її ускладнень – зробити щеплення.

 Дітей вакцинують згідно з календарем, а ревакцинація  дорослих відбувається кожні 10 років.

Щеплення, як і перенесене захворювання, вже через 1-1,5 років не гарантує захисту від інфікування та захворювання, проте хвороба у правильно вакцинованих буде протікати легше. Тому так важливо вчасно зробити щеплення та ревакцинацію.

Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету проти дифтерії (правця), наявність якого практично ліквідує небезпеку розвитку важких форм дифтерії та веде до зниження захворюваності.

Вакцинація  проводиться у кабінетах щеплень дільничних поліклінічних закладів (безкоштовно). А також існує мережа приватних кабінетів, де можна отримати щеплення за власні кошти.

При виникненні осередку інфекції

Для профілактики дифтерії при виникненні осередку інфекції контактні особи залежно від їх вакцинального статусу підлягають негайній імунізації:

· нещеплені особи повинні одержати первинний вакцинальний комплекс (вакцинація та перша ревакцинація) препаратами згідно з віком;

· особи, які підлягають ревакцинації згідно з цим Календарем у поточному році, повинні негайно отримати чергову ревакцинацію;

· особи, імунізовані згідно з цим Календарем, повинні отримати додаткову дозу АД (дифтерійного анатоксину) або АД-М анатоксину залежно від віку, якщо після останнього щеплення проти дифтерії пройшло не менше року.

Подбайте про себе та своїх близьких: зробіть вчасно щеплення та ревакцинацію. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *