П’ятниця, 16 КвітняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні запустили «міні-завод» з виробництва гіпохлориту натрію

24 лютого 2021 року в Херсоні, на насосній станції водопроводу №4, стартувало  виробництво гіпохлориту натрію – реагенту, яким дезінфікують воду перед наданням у комунальну мережу водопроводу. Обладнання із виробництва гіпохлориту натрію було придбано завдяки співпраці з Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією «Укрводоканалекологія» в рамках реалізації проєкту «Безпечна вода для Херсона», який став переможцем в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією по міжнародному співробітництву та розвитку (SlovakAid).

Фахівцями дільниці «Водозабір-2» за підтримки провідних спеціалістів Водоканалу було оперативно та професійно виконано монтаж, пусконалагоджувальні роботи та безпосередньо запуск  власного “міні-заводу”, який дозволить забезпечити дезінфікуючим реагентом найбільшу  насосну станцію міста, яка забезпечує водою мешканців Таврійського та частково Дніпровського районів.

Подія відбулась  завдяки перемозі спільного проєкту МКП «ВУВКГ м.Херсона» з Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією «Укрводоканалекологія», що дозволило Херсонському Водоканалу першому в Україні отримати 100 000 євро грантових коштів на реалізацію «твердого проєкту».

На насосній станції водопроводу №4, розташованій у сел.Текстильному, відтепер працює міні-завод з виробництва гіпохлориту натрію, сировиною для якого є звичайна кухонна сіль. Сіль розчиняють у воді певної температури, після  чого через неї пропускають електричну напругу.  Результатом хімічної реакції є гіпохлорит натрію, який акумулюється у спеціальних ємностях для зберігання, та водень, який вивільнюється в атмосферу.

Виробництво не завдає шкоди ні працівникам, ні довкіллю. Лінія максимально автоматизована та потребує втручання оператора тільки на етапі завантаження солі. Сучасне виробниче обладнання  не потребує частої заміни електродів, ресурс роботи яких становить  15 років, що зменшує амортизаційні витрати.

За якістю, окислювальною здатністю та терміном зберігання  гіпохлорит натрію власного виробництва суттєво перевершує  покупний реагент. Так, зберігати гіпохлорит, отриманий електролітичним методом, можна до року, тоді як покупний  при транспортуванні та зберіганні швидко втрачає свою концентрацію.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *