Вівторок, 26 СічняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні здати на права можна під прицілом камери відеоспостереження

Система у тестовому режимі запрацювала з 24  грудня 2019-го року.

Відтепер процедура складання практичного іспиту на право керування стала більш прозорою: перебіг екзамену фіксується за допомогою технічних засобів контролю, встановлених у кожному екзаменаційному авто.

Навчальні автомобілі оснащуються реєстратором з двома камерами, які фіксують дії кандидата у водії на дорозі та ситуацію в салоні. Усі сервісні центри МВС в Херсонській області забезпечені мобільними приладами відеофіксації, їх загальна кількість – 15.

За словами начальника територіального сервісного центру МВС Валерія Кравченка, нововведення дозволить зменшити корупцію та уникнути непорозумінь під час складання іспиту:

“Іспит у сервісному центрі МВС складається з двох частин. Це теоретичний іспит зі знань правил дорожнього руху та практичний з навичок керування. Нововведення покликане зменшити корупційну складову, уникнути можливих суперечностей під час складання іспиту та виявити здійснене правопорушення. У разі суперечностей кандидат у водії має можливість оскаржити результати іспиту. Строк зберігання вивантаженої інформації з відеореєстратору становить 10 діб”.

Під час складання теоретичної частини іспиту камера на результати не впливає. Вона допомагає екзаменаторам стежити, щоб не списували.

Наразі триває період тестового режиму, коли кандидат у водії ще має право відмовитися від фіксації процесу складення практичного іспиту. Обов’язковою фіксація іспитів стане вже цього року, а відмова кандидата у водії від відеофіксації іспиту буде підставою для його недопуску до складання практики. Також збільшиться строк зберігання відео.

З моменту запровадження відеофіксації, а саме з 24 грудня 2019 року і до сьогодні, в сервісних центрах МВС в Херсонській області прийнято 1138 практичних іспитів, 15% з яких – із застосуванням технічних засобів контролю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *