Четвер, 21 СічняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні жінки обговорили досвід у місцевих виборах

Останнім часом жінки все активніше ламають застарілий стереотип, що «їхнє місце на кухні» і доводять, – жінка у владі здатна навести порядок як у громаді, так і на державному рівні. А допомагають їм “розправити крила” та боротися за власні права громадські організації.
 
 
Так, у Херсоні представники ВГО «Центр розвитку демократії» у рамках проєкту глобальної мережі жінок-миротворок провели для жінок із Херсонської та Миколаївської областей тренінг, під час якого обговорили досвід жінок у місцевих виборах, виклики сьогодення та окреслили подальші кроки дій.
 
«Ми ведемо діалог з чоловіками та жінками різних вікових категорій для того, щоб поширювати знання про права жінок, про гендерну політику, пояснюємо жінкам, що таке лідерство, як брати участь у дебатах, вчимо протидіяти насиллю та інше», – розповіла Елла Ламах, голова ВГО «Центр розвитку демократії».
 
До обговорень у режимі онлайн приєдналися й інші експерти, зокрема, координаторка проєкту «Вибори БЕЗ сексизму» Ірина Тишко. За її словами, гендерні квоти не стали “пігулкою”, яка враз вилікувала наше суспільство від вірусу сексизму та стереотипів щодо жінок.
 
«Жінки стикалися з випадками дискримінації, булінгом і на місцевих рівнях, а з цим боротись ще складніше. Наша команда працювала над юридичним супроводом кандидаток. В результаті, подано два судових позови через сексизм по відношенню до кандидаток. Це хороший приклад того, як жінки відстоюють свою честь та гідність».
 
За словами Ірини Тишко, згідно з результатами аналізу Українського жіночого фонду, 60% жінок примушували відмовитися від депутатського мандату під час місцевих виборів – 2020.
 
«Не потрібно боятися жінкам бути при владі! І ні в якому разі не віддавайте свій мандат», – підкреслила Ірина Тішко.
 
Зазначимо, тренінг відбувся у співпраці з фондом громади міста Херсона «Захист», який напередодні місцевих виборів проводив навчання для жінок, які мали намір балотуватися.
 
«У проєкті брали участь 23 учасниці, з них 20 жінок стали кандидатками в депутатки, депутатський мандат отримали четверо. І це є дуже важливо! Адже саме жінки мають лобіювати соціальні питання, які досить часто відсувають від себе чоловіки», – зазначила Лариса Польськая.
 
По завершенні тренінгу учасниці підсумували, що, не дивлячись на перешкоди, і те, що декому з жінок не вдалося отримати депутатський мандат, участь у місцевих виборах принесли безцінний досвід, який буде корисним у повсякденному житті, а також на чергових парламентських виборах.
Катерина Чобітько
 
Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *