П’ятниця, 29 БерезняПерший регіональний
Shadow

У Херсоні зібрати дитину до школи коштує понад 5 тисяч гривень

Понад 5 тисяч гривень цьогоріч коштують збори дитини до школи. Дізнавалися що скільки коштує журналісти “Першого регіонального” у продавців на центральному ринку та у магазинах.

Обов’язкова покупка перед 1 вересня – шкільна форма для дитини. Її потрібно купувати за свої гроші, якщо школа не видає костюми дітям. Оскільки до 1 вересня залишилися вже лічені дні, асортимент, як на ринку, так і у магазинах залишився не великим. Продавчиня Ольга каже, що вже роблять гарні знижки для покупців на шкільну форму.

Ольга: “Пік продажів у нас був на початку й до середини серпня. Зараз вже багато одягу залишилося по одному розміру, тому робимо знижки до 80% Речі для діток купують добре. У порівняні з минулим роком ціни в нас не значно підвищилися”.

Одягнути хлопчика на ринку можна приблизно за 3500 гривень. У цю суму входять штани за 500 гривень, 2 сорочки по 350 гривень, піджак за 400 гривень, туфлі за 700 гривень, спортивний костюм за 600 гривень і кросівки за 500 гривень. 

Брендові речі, одяг з натуральної тканини в магазинах коштують майже вдвічі, а то й втричі дорожче. Так за шкільний костюм (штани, піджак, сорочка, краватка) доведеться викласти від 5000 тисяч гривень.

Дівчинку одягнути коштує трохи дорожче, адже тут одними штанами не обійдешся. За майже 3500 можна купити на ринку дві блузки по 400 гривень, спідницю за 350 гривень і туфлі за 800 гривень, а також спортивний костюм за 700 гривень та кросівки за 500 гривень. Додатково можна купити сарафан за приблизно 600 гривень та штани за 500. Ну і, звісно, дівчатам потрібні ще додаткові витрати на аксесуари: гольфи, бантики та таке інше. З цінами в магазинах ситуація майже така як і у хлопців. Вартість сарафану та блузки стартує від майже 2000 гривень.

Якщо ж встигнете на знижки, то від вказаних цін можна заощадити кругленьку суму.

Але на цьому витрати не закінчуються.

Рюкзак – це, як правило, одна з найдорожчих частин “шкільного кошика”. В середньому він обійдеться в 600-900 гривень. Фірмовий рюкзак коштуватиме вдвічі більше.

Вартість канцтоварів також залежить від бренду і магазину. Щоб заощадити, можна купувати шкільне приладдя на ринку. Валентина працює у канцелярському бутику на ринку. Каже витрати на шкільне приладдя залежить від класу у якому навчається дитина. В середньому це близько 1000 гривень.

Валентина: “Найбільше витрачаються батьки першачків. Адже їм потрібні і зошити, і набори для малювання та праці. А вже діткам по старше купують менше, щось може залишитися з минулого року”.

Також ми опитали херсонців скільки їм коштувало зібрати дитину до школи та як вони заощаджували. В середньому на збори дитини вони витратили цьогоріч від 2 до 5 тисяч гривень.

А ось Наталія поділилася з нами, як зекономити гроші на шкільній формі. На збори своєї доньки до 5 класу вона витратила 0 гривень. Як їй це вдалося? Дуже просто. Деякі речі залишися з минулого року, а дещо залишилося у спадок від старшої сестри, яка вже закінчила школу. Тож витрати кошти, за її словами, потрібно було лише на канцелярські товари, а це близько 400 гривень.

Не варто забувати, що також витратитися батькам потрібно буде на “шкільні фонди”, подарунок для вчительки на 1 вересня, а згодом й на теплий одяг й додаткові витрати.

Катерина Чобітько

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *