Субота, 15 ТравняПерший регіональний
Shadow

У Херсонській бібліотеці для юнацтва імені Бориса Лавреньова провели екскурс в минуле

 
Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова вчергове проводить цікавий екскурс в минуле для херсонців та гостей міста.

13 серпня відбулася зустріч, яка мала назву «Джон Говард – людина-легенда XVІІІ століття». Відомому філантропу, реформатору і благодійнику знедолених випало провести останні місяці свого життя та бути похованим саме у Херсоні.

У ході зустрічі присутні довідалися про життєвий шлях і діяльність Джона Говарда, здійснили віртуальну мандрівку різними куточками світу, пов’язаними з цією людиною. Джон Говард першим у світі почав боротьбу за гласність і відкритість судочинства, лікував бідних і ув’язнених за свій рахунок, допомагав тисячам хворих на інфекційні захворювання. Для вивчення карантинної справи і заходів боротьби з чумою Джон Говард в кінці 1785 р вирушив у важку й небезпечну подорож країнами Південної Європи.

Він обстежив карантини в Марселі, Ліворно, Неаполі, на островах Мальта і Занте (тепер – о.Закінтос з групи Іонічних островів), у Венеції, Трієсті, Костельнуово і на острові Корфу. Він побував також в Смирні (нинішня назва – Ізмір) і Константинополі, де, нехтуючи небезпекою зараження, відвідував лікарні з чумними хворими. У зворотний шлях з Туреччини Говард відплив на кораблі, який не мав санітарного свідоцтва, спеціально для того, щоб на власному досвіді випробувати всі тяготи, що випадають на долю людей в карантині.

Приїхавши в Херсон, де тоді лютувала епідемія тифу, Джон Говард взяв активну участь в боротьбі з цією інфекцією. Він планував також відвідати Крим, але цим його планам не судилося збутися, тому що на початку 1790 він захворів, заразившись від однієї своєї пацієнтки. Незважаючи на допомогу, надану йому особистим лікарем князя Г.А. Потьомкіна, 20 січня 1790 року помер.

Херсонці дбайливо бережуть пам’ять про англійця, для котрого головним у житті була благодійність, допомога тим, хто її потребує.

Прес-служба Херсонської обласної ради 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *