П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

У херсонській лікарні встановили обладнання, яке визначає ВІЛ інфекцію

Зробити аналіз на ВІЛ за двадцять хвилин цілком анонімно і безкоштовно від тепер можна і у Херсонській лікарні імені Ольги та Афанасія Тропіних. Там встановили спеціальний тестомат. Процедура дуже проста, користується попитом серед пацієнтів.

Для проходження тесту необхідно мати при собі смартфон і можливість виходу в інтернет.  Далі треба зробити п’ять кроків, як вказані на самому тестоматі. Зайти на сайт www.safelove.org.ua, відповісти на запитання, згенерувати і відсканувати кюар код. Отримавши тест смужку, необхідно зібрати слину навколо ясен і почекати 20 хвилин. Якщо одна смужка – тест негативний, дві –  значить у вас виявлено ВІЛ-інфекцію.

Результати аналізів тестомату достовірні майже на 100% відсотків, що дозволяє вчасно розпочати лікування, попередити ускладнення, покращити якість і тривалість життя пацієнта та вберегти від розповсюдження інфекції серед здорового населення.

Леонід Ремига, головний лікар Херсонської міської клінічної лікарні ім Ольги та Афанасія Тропіних запевняє: «Державна мережа закладів і спеціальні благодійні фонди так сформовані, щоб максимально залучити громадян і допомогти їм в отриманні якісної консультації та належного лікування. При чому це здійснюється безкоштовно».

Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів з цим статусом живе майже 300 тисяч осіб. І лише кожен другий знає про свою хворобу. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська й Одеська області. В Херсонській області на даний час проживає близько 5 тисяч  осіб зі встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція.

Елеонора Гуськова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *