Вівторок, 20 КвітняПерший регіональний
Shadow

У Херсонській ОДА дії голови Бехтерської ОТГ визнали неправомірними (документ)

Акт від 16 січня 2021 року, яким експертна комісія визнала будівлю дитячого садка у Залізному Порту  «Морська перлинка» неможливою для експлуатації, є неправомірним. Даний акт складено з недотриманням вимог ДСТУ-Н Б В. 1.2 – 18:2016 «Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану», порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об`єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 року N 257.

Про це зазначив перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій у листі-відповіді на звернення народного депутата Олексія Ковальова. 

Відмітимо, що до експертної групи, яка ухвалювала даний акт, входить голова Бехтрерської ОТГ Михайло Бурак та підконтрольні йому депутати та працівники сільради.

Крім того, ухвалюючи рішення, комісія не звернула увагу на декілька важливих моментів. 

По-перше, що відповідно до закону України «Про місцеве самоврядування», депутати місцевих рад не наділені контролюючими чи ревізійними функціями. 

А також, що збудований об’єкт вже має декларацію про готовність, датовану 2020 роком, від уповноваженого органу – Державної архітектурної будівельної інспекції.

У зверненні Дмитро Бутрій також зазначив, що Михайло Бурак не відреагував на лист, який підрядна організація надіслала 25 січня 2021 року з пропозицією провести та скласти акт для усунення виявлених дефектів і пошкоджень з визначенням терміну їх усунення за рахунок підрядрої організації в межах гарантійного терміну. 

Зважаючи, що пропозиції не були прийняті, Херсонською ОДА рекомендовано голові Бехтерської ОТГ разом з усіма учасниками будівництва невідкладно провести ряд обстеженнь новозбудованої будівлі. 

Крім того, обласною державною адміністрацією рекомендовано отримати ліцензію на провадження освітньої діяльності закладом дошкільної освіти, державна реєстрація якого відбулась 2 жовтня 2020 року. 

Детальніше про ситуації, що склалася навколо дитячого садка «Морська перлинка», дивіться у передачі.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *