Понеділок, 16 ТравняПерший регіональний
Shadow

Відкриття ринку землі в Україні: названо приблизну ціну одного гектара на Херсонщині

Після відкриття земельного ринку в Україні, за попередніми прогнозами, один гектар сільськогосподарських земель в середньому вартуватиме близько 2 тисяч доларів.

Про це 5 листопада на пресконфренції повідомив радник прем`єр-міністра України з економічних питань та земельної реформи Олексій Мушак, передає УНІАН.

За словами Мушака, вартість землі залежатиме від регіону та конкуренції.

”Якби впроваджувалася перша запропонована модель ринку землі, там, де є всі гравці, ціна була б близько двох тисяч доларів за гектар по країні. Залежно від області – наприклад, у Херсоні та на Волині трохи дешевше, а в Полтаві, Черкасах, Вінниці – дорожче, оскільки там краща земля і більша конкуренція”, – сказав він.

Він додав, що за іншою моделлю, в якій є обмеження щодо кількості гектарів в одні руки і допуску до ринку іноземців, початкова ціна буде меншою – близько 1900 доларів за гектар.

Також Мушак повідомив, що на наступних етапах впровадження ринку землі ціна за гектар прямо залежатиме від кредитних ставок в Україні.

”Якщо кредитна ставка для України буде 5%, то ви середню оренду, яка буде 200 доларів, перемножуєте на 20 – і земля коштуватиме чотири тисячі доларів. Чому в Європі така висока вартість землі? Тому що у них грошовий ресурс дуже доступний, умовно кажучи, нульова ставка”, – зазначив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.