Вівторок, 20 КвітняПерший регіональний
Shadow

У колонії на Херсонщині в’язні перебувають в нестерпних умовах

У рамках реалізації національного превентивного механізму представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи Наталія Бородич спільно з працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини здійснила моніторинговий візит до ДУ «Північна виправна колонія (№ 90)». Про це інформує пресслужба Офісу омбудсмана України. 

За результатами візиту виявлено факти, що свідчать про жорстоке або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання.

У гуртожитках для засуджених та штрафних приміщеннях колонії не забезпечено норму жилої площі. У відділеннях спостерігається перенаселення, тоді як окремі засуджені цієї установи проживають у набагато кращих умовах. Більшість в`язнів не забезпечені спеціальним одягом, в тому числі ті, які працевлаштовані на виробництві.

В установі виявлено грубі порушення дотримання вимог пожежної безпеки та санітарії, зокрема обігрів приміщень роздягалень засуджених здійснюється саморобними пристроями, які перебувають антисанітарному стані та залишаються увімкненими без нагляду.

В установі виявлено порушення права ув’язнених на охорону здоров’я та медичну допомогу. Так, під час візиту встановлено, що начальником медичної частини не забезпечується виконання рекомендацій, наданих вузькопрофільними лікарями, зокрема фтизіатром та  хіруром.

Вязні, які утримуються у колонії не проходять профілактичного медичного огляду – з осені 2020 року не проводиться флюорографічне та рентгенологічне обстеження, що призводить до неналежного надання медичної допомоги та недотримання вимог інфекційного контролю за туберкульозом в установі.

За результатом моніторингового візиту до вказаної установи, Міністерству юстиції України, та іншим органам влади буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та рекомендаціями щодо їх усунення.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *