Субота, 24 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

У міській раді презентували програму по зменшенню кількості бездомних собак

міська рада

12 липня 2021 року Херсонській міський голова Ігор Колихаєв, секретар міської ради Галина Лугова та депутати міської ради розглядали презентовану громадськими організаціями та волонтерами міста Херсона програму по зменшенню кількості бездомних собак.

За рік одна нестерилізована пара безпритульних собак у середньому лишає 16 нащадків, а далі ріст популяції збільшується у геометричній прогресії.

Наразі у Херсоні близько 3 тисяч безпритульних собак і вирішення цього питання стоїть гостро.

Ініціаторами створення проєкту виступили громадські організації «Шанс» (м.Олешки), «4 лапи» (с. Комишани), «Help animals» (Шуменський мікрорайон).

Спікер від зазначених громадських організацій, волонтер Роман Кучеревський розповів, що за основу проєкту взято досвід Львівського комунального підприємства «Лев». Так, місту Львів за п’ять років вдалося скоротити чисельність безпритульних собак з 5 тисяч особин до 250.

Презентована програма передбачає створення служби відлову тварин, комунальної ветеринарної лікарні та ветеринарно-стерилізаційного пункту, де планують організувати усі необхідні умови для проведення стерилізації, післяопераційної реабілітації тварин, їх вакцинації.

Також у проєкті програми йдеться про заходи із соціалізації тварин, як приклад – робота притулку і у вихідні дні, що забезпечить можливість жителям міста безперешкодно відвідувати притулок. На думку розробників програми, це забезпечить більш швидке влаштування тварин у сім’ї та покращить відповідальність херсонців за них.

Зокрема проєкт програми передбачає надання малозабезпеченим верствам населення ветеринарних послуг за зниженими цінами, адже у середньому в Херсоні за стерилізацію беруть від 1000 гривень.

Як зазначив міський голова Ігор Колихаєв, така програма місту необхідна та вбачає її реалізацію на базі вже існуючого комунального підприємства.

Міський голова надав розпорядження створити робочу групу та запросив фінансистів проєкту програми презентувати економічні розрахунки вже у найближчий час.

Пресслужба Херсонської міської ради

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *