Четвер, 7 ГрудняПерший регіональний
Shadow

У повітрі над Херсоном зафіксовано перевищення рівнів сірководню та озону

Навчальний виїзд пересувної лабораторії моніторингу навколишнього середовища та впливу хімічних факторів відбувся у мікрорайоні Таврійський Херсона. Протягом цілого дня, 26 березня 2020 року, спеціалісти моніторили якість повітря. Сучасне обладнання дозволяє фіксувати данні кожні три секунди, зокрема досліджувати швидкість і температуру повітря, тиск, концентрацію різних речовин тощо.

– За результатами отримали перевищення рівня озону та сірководню. Це відбувається при так званих фотохімічних смогах, коли під час взаємодії продуктів згоряння палива автотранспорту з сонячними променями можливе утворення токсичних речовин: озону та сірководню. За даними світової літератури майже всі великі міста планети страждають під час сонячних днів від фотохімічного смогу, – розповів начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства обласного управління Держпродспоживслужби Тарас Година – Арюпін.

Між тим, Херсон – це провінційне місто, де не працюють промислові підприємства. До того ж, заміри повітря здійснювали під час коронавірусного карантину, коли кількість транспортних засобів значно знизилася у місті.
За словами керівника Херсонської регіональної державної лабораторії ім. Професора Л.С. Ценковського Держпродспоживслужби Віталія Дериведмідя, необхідність у подібній лабораторії виникла після того, як у 2018 році прилеглі до окупованого Криму райони Херсонщини почали страждати від викидів невідомих речовин від заводу «Титан», що розташований на півострові. Тому в 2019 році Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області придбало пересувну лабораторію моніторингу параметрів забруднення навколишнього середовища.

Лабораторія може працювати без підживлення протягом доби. Усі необхідні виміри та досліди можна робити одразу на місці та передавати дані на відстані.

Прилади, якими укомплектована пересувна лабораторія, відповідають сучасним  технічним вимогам і методикам контролю параметрів довкілля, прийнятим в ЄС, українським санітарно-екологічним нормативам, мають декларацію про відповідність технічному регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.

Чи будуть працівники Держпродслужби вживати інших заходів через погіршений стан повітря у Херсоні, або надавати якісь рекомендації поки що не відомо.

Зазначимо, на відміну від озону в стратосфері, який утворює озоновий шар і захищає поверхню Землі від згубного ультрафіолетового випромінювання Сонця, приземний, або тропосферний озон є серйозною небезпекою для всього живого.

Швейцарські дослідники довели, що більше 6000 смертей на рік можна було б уникнути в окремих містах, якби країни впровадили більш суворі стандарти якості повітря.

Щодо сірководню, то фахівці Центру громадського здоров’я інформують, навіть легке отруєння цим небезпечним газом може призвести до ускладнень дихальної системи та органів зору, а це бронхіти, зниження гостроти зору. Внаслідок отруєння сірководнем з’являється різь в очах, подразнення верхніх дихальних шляхів, кашель, чхання, у важких випадках – втрата свідомості.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *