Понеділок, 18 СічняПерший регіональний
Shadow

У Скадовську чиновники дозволяють торгувати під об’єктами підвищеної небезпеки

Минулого туристичного сезону у центрі курортного міста Скадовськ на перехресті вулиць Джарилгацької та Шевченка прямо під повітряною електричною лінією високого струму (10 000 кВ Ф-1703 від ПС «Скадовська» в прогоні опор 25-26) з’явилася торгівельна споруда, що наражає людей на небезпеку ураження електричним струмом. Адже будь-яке пошкодження електричної мережі, опори в результаті дорожньо-транспортної пригоди, падіння гілок чи дерева, обривом проводу, тощо може призвести до трагедії та чисельних смертей.

Як виявилося, роздрібна торгівля здійснювалася на підставі виданого чиновниками Скадовського міськвиконкому паспорту прив’язки від 27.05.2015р, № 04-47/15Т.

Усі застереження та вимоги місцевих енергетиків щодо перенесення торгівельної точки за межі охоронної зони електричних високовольтних мереж підприємцями та представниками місцевої влади залишені поза увагою.

АТ «Херсонобленерго» змушене було звернутися до правоохоронних органів щодо припинення протиправних дій, забезпечення публічної безпеки і порядку у районному центрі. Проте Скадовська поліція надала відповідь, що в діях власника вищезазначеної торговельної споруди відсутні ознаки будь-якого правопорушення!

Тому на даний час керівництвом АТ «Херсонобленерго» готується звернення до Державного бюро розслідувань України про наявність у місцевих чиновників ознак корупційних дій під час видачі дозволу фізичній особі на підприємницьку діяльність в охоронній зоні під високовольтною електричною мережею.

Зазначимо, що в Україні з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання трагічним випадкам ураження людей електричним струмом, Постановою КМУ від 04.03.1997 №209 «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» встановлено охорону зону у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхильного їх положення на відстань 10 метрів – для повітряних ліній напругою до 20 кВ. За порушення державних нормативних актів, встановлена адміністративна та кримінальна відповідальність винних осіб, у тому числі і за корупційні дії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *