Субота, 24 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

У Таврійському мікрорайоні надзвичайна ситуація

водоканал

7 липня 2021 року відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконкомі Херсонської міської ради.

Темою позачергового засідання була аварійна ситуація, що виникла внаслідок руйнування склепіння залізобетонних труб каналізаційного колектора по вул. Покришева. Заслухавши доповідь  директора МКП «ВУВКГ м. Херсона» Віктора Скоблікова, комісія прийняла рішення. 

«Ситуацію, яка виникла внаслідок аварії на каналізаційному колекторі № 16 по вул. Покришева, 20 попередньо класифікувати як надзвичайну, техногенного характеру, об’єктового рівня», – йдеться в повідомленні пресслужби Херсонської міської ради.

міська рада

Відповідно до прийнятого рішення, на час виконання робіт, за необхідності, може бути обмежено водопостачання абонентів, що скидають стічні води у колектор. У такому випадку, для мешканцям будинків, де буде обмежено централізоване водопостачання, мають організувати підвезення питної води. З повним переліком дій можна ознайомитися за посиланням

Нагадаємо, 5 липня внаслідок сильних опадів по вул. Покришева сталося руйнування склепіння труб каналізаційного колектору, побудованого ще у 1980 році. Руйнація призвела до провалу ґрунту, замулення колектору, припинення руху стоків, гідравлічного підпору та виливу на поверхню ґрунту неочищених стоків загальним обсягом близько 510 м3.

Ділянка колектору від збірного колодязя на якій виявлено пошкодження, транспортує стічні води від I ‒ IV Таврійських мікрорайонів, де проживає 75 тис. мешканців.

Наступного дня, 6 липня, зафіксували новий провал колектора на ділянці перед збірним колодязем. У зв’язку з продовження опадів, з метою зменшення обсягів надходження стічних вод і недопущення затоплення неочищеними стічними водами підвалів житлових будинків, тимчасово відключили від водопостачання житлові будинки № 3, 7 по просп. 200-річчя Херсона, в яких проживає 1850 мешканців.

Для локалізації аварійної ситуації та відновлення технологічної схеми роботи системи водовідведення в Таврійських мікрорайонах, станом на 7 липня, за попередніми оцінками необхідно виконати роботи з відновлення колектору орієнтовно на ділянці довжиною 37м.

У зв’язку зі значною глибиною залягання колектору, яка складає більш як 8 м, техніка і механізми МКП «ВУВКГ м. Херсона» та залучена спецтехніка будівельних організацій міста не справилися з виконанням аварійно-відновлювальних робіт – вона просто провалювалася у ґрунт через велику кількість в ньому вологи, спричинену дощами. Є потреба у залученні спеціалізованої організації з досвідом виконання ремонтних робіт на каналізаційних колекторах великого діаметра у складних гідрогеологічних умовах на глибині більш як 8 м без зупинки водовідведення.

Для зниження підпору та запобігання виливу стоків здійснюється перекачування стоків по змонтованій спеціалістами підприємства  тимчасовій схемі в обсязі понад 5 тис. м3 на добу в обхід пошкодженої ділянки. Виконане знезаражені місця виливу стоків на поверхню.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *