Понеділок, 8 БерезняПерший регіональний
Shadow

У Великоолександрівському районі підприємець незаконно звів дамбу, яка загрожує життю водних мешканців

У Великоолександрівському районі біля села Благодатівка на річці Інгулець за словами місцевих жителів та захисників природи відбувається екологічне свавілля. Представники одного з тутешніх сільськогосподарських підприємств власноруч створили через річку 44-метрову дамбу. В споруду заклали 17 залізобетонних труб, які уклали на дно річки, а зверху засипали сумішшю з каменю та глини.  Було створено своєрідну переправу, яка  зв’язала берега річки Інгулець. Як розповідають місцеві жителі, представник фірми встановив таку конструкцію, аби зайвий раз не об’їжджати пару кілометрів через міст. Задовольнивши власні потреби, фермер не врахував те, що через його зухвалі дії, риба,  яка йде на нерест, не може подолати напір течії та віднереститися. А деякі водні біоресурси навіть просто гинуть.  

Крім того, за словами місцевих єгерів, на даній річковій території  розмістилася популяція бобрів. Як відомо свої нори бобри створюють в березі річки так, аби вхід до неї був під водою. Зі створенням дамби відбулося підняття рівня води, що призвело до затоплення  домівок тварин та їхнього потомства, яке скоріше за все просто загинуло.

Не залишилися осторонь проблеми і активісти громадського формування “Херсонська СіЧ”. Один з представників організації написав звернення держаної екологічної інспекції Херсонської області щодо незаконного будівництва.

За словами активістів, про факт незаконного зведення споруду вони повідомили до екологічної інспекції ще на початку будівництва, приблизно місяць тому. Але в відомстві аж ніяк не відреагували та не зупинили будівництво дамби.

Днями захисники природи все ж отримали відписку у якій зазначено, що дійсно проектна документація на будівництво не розроблена, не затверджена та не погоджена, документи на отримання права виконання робіт та прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об’єкта відсутні. Відповідні матеріали передані за призначенням до Державної будівельної інспекції у Херсонській області.

Разом з тим Інспекцією направлено відповідний запит до Департаменту енергетики та екології Херсонської облдержадміністрації щодо з’ясування обставин з питань надання відповідного пакету документів містобудівного характеру при реалізації запланової діяльності.

 

Проте активісти мають сумніви щодо швидкого реагування та здійснення відповідних дій чиновниками. Тож вирішили звернутися й до інших державних органів, зокрема поліції та прокуратури. На днях мають намір передати до держаних установ лист-звернення.

Катерина Чобітько 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *