Середа, 16 ЧервняПерший регіональний
Shadow

У Великоолександрівському територіальному центрі соціального обслуговування виявили антисанітарію

Під час перевірки відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання громадян Великоолександрівського територіального центру соціального обслуговування на Херсонщині монітори виявили низку порушень: зокрема порушення санітарних норм під час миття посуду та прання одягу та спальних комплектів підопічних. Про це повідомила пресслужба Офісу омбудсмана. 

“Випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед мешканців не виявлено. На період карантину відвідування мешканців закладу заборонено. Персонал забезпечений засобами індивідуального захисту, але не завжди дотримується маскового режиму. На вході до приміщення відсутній вологий килимок, оброблений антисептичним засобом. Підопічні мають доступ до свіжого повітря та виходять на прогулянки у будь-який час впродовж дня”, – йдеться у повідомленні. 

Водночас у відділенні відсутня інформація про профілактику коронавірусної інфекції, швидкі тести на грип А та В, на SARS-CoV-2, витратні матеріали для відбору проб для лабораторних досліджень, графіки обробки та дезінфекції службових приміщень харчоблоку. Проведення температурного скринінгу для персоналу закладу не організовано належним чином. В установі немає електронних термометрів. За словами працівників закладу, вимірювання температури зранку проводиться звичайним термометром. 

“Процес прибирання після приймання їжі не відповідає основним санітарним вимогам. Зокрема, персонал миє увесь брудний посуд в одній місткості, а не під проточною водою. Брудні та зношені подушки та матраци сушать у не призначених для цього місцях: на деревах, на пам’ятнику, що знаходиться на території закладу. Білизна, яку сушать у дворі, має зношений та брудний вигляд. Двері кімнати для лежачих хворих зовні обладнані кільцями для навісного замка. Санвузли перебувають у занедбаному стані та потребують ремонтів”, – зазначили в Офісі омбудсмана. 

Монітори також звернули увагу на те, що сходи до будівлі обладнані пандусом, а сам вхід до приміщення — ні, хоча там наявний поріг. Подібний поріг присутній у приміщенні санвузла, що створює часткову доступність для осіб з обмеженими фізичними можливостями.  

“У закладі експлуатуються пошкоджені розетки, що може становити небезпеку для підопічних та персоналу”, – підкреслили у правозахисній інституції. 

За результатами візиту працівникам закладу надані рекомендації щодо усунення виявлення недоліків в роботі. Надалі буде підготовлено та направлено звіт керівництву закладу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *