Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Управління щастя навіщо створювати в ОДА?

Від моменту призначення на посаду голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв розпочав активну діяльність. І це дуже добре. Він людина молода, енергійна та креативна. Відтак, ми вже побачили його шкарпетки та футболку з гусячим принтом, були і живі гусенята на перше вересня. Також у соціальній мережі активно обговорювали його ініціативу запросити до Херсона на посаду радника з питань культури художника з Одеси Олександра Ройтбурда. Але як виявилося, митець навіть не планував їхати до нашого провінційного містечка. Складається враження, що уся діяльність нинішнього керівника області зводиться до імітації бурхливої діяльності, головна мета якої – зібрати більше лайків і репостів у Фейсбуці. Конкретних результатів роботи жителі Херсонської області поки що не бачать і не відчувають.

Юрій Гусєв настільки відкрита особистість, що не приховує від людей свій стан здоров’я. Від так у прямому ефірі на телеканалі 1+1 всі жителі регіону та й України в цілому  дізналися, що наш губернатор не зовсім здорова людина: має другу ступінь ожиріння, сахарний діабет, а результати аналізу його сечі не відповідають нормам. Постає питання. Що відбувається взагалі? Кому потрібна ця клоунада?

Але це лише початок шоу! Юрій Гусєв вдався до кардинальних змін в управлінні областю. У той час, коли необхідно скоротити штат облдержадміністрації на 20%, він вирішив його збільшити і змінити структуру підрозділів Херсонської обласної державної адміністрації. Згідно з проектом документу від 20 вересня 2019 року, який розроблений апаратом ОДА, у губернатора мають з’явитися нові управління та аж 6 заступників. Перший займатиметься питаннями економіки, сільського господарста, зрошення та фінансів. Другий – питаннями соціальної та гуманітарної політики. Третій – питаннями регіонального розвитку, інфраструктури та екології. Четвертий – юридичними питаннями, обороною та правоохоронною роботою і внутрішньою безпекою.

Нарешті ми підійшли до функціональних обов’язків п’ятого та шостого заступника. Зазначимо, що за роки роботи попередніх губернаторів таких посад ніхто не вводив. І це не дивно! Адже ми живемо у час турбулентності і необхідно швидко реагувати на усі виклики сьогодення. Таким чином, п’ятий заступник займатиметься питаннями цифрової трансформації. У його підпорядкуванні буде лише одне управління – управління інформаційних технологій.

Шостий заступник опікуватиметься питаннями суспільної комунікації, покращенням якості життя та туризму. У його структурі буде давно відоме управління туризму та курортів (15 осіб),  Департамент суспільних комунікацій та інформполітики (21 осіб) та управління ЩАСТЯ та ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ. Там працюватимуть найщасливіші державні службовці України. Таких має бути аж 11людей. На мою думку, це найкреативніше, що можна собі уявити!

І знову постає запитання. Яким чином ЩАСТЯ робитиме нас щасливими і покращуватиме нам, жителям Херсонської області, життя! Можливо це управління на пільгових умовах видаватиме усім рожеві окуляри, щоб ми  не помічали інших проблем, таких як війна, що точиться на сході країни, анексія Криму, суцільне зубожіння українського народу, підвищення цін на продукти харчування та медикаменти, неякісні дороги та інше. Невже немає інших проблем?

Після таких нововведень чисельна кількість працюючих у апараті та структурних підрозділах  ОДА становитиме всього-на-всього 530 осіб.

До речі, з 2006-го року New Economics Foundation (NEF) здійснює розрахунок Міжнародного індексу щастя (англ. Happy Planet Index), що відображає добробут людей та стан навколишнього середовища в різних країнах світу.

Як і минулого року, у 2019-му рейтинг щасливих країн очолила Фінляндія, на другому місці – Данія, на третьому – Норвегія. Замикає ТОП-5 Ісландія і Нідерланди. Щодо рейтингу нашої країни, то Україна посіла 133-е місце зі 156 держав, які традиційно досліджує група науковців.

Отож, якою буде моя порада генератору чи генераторам ідеї створення УПРАВЛІННЯ ЩАСТЯ В ОДА. Скажу словами відомого британського історика Ніла Ферґюсона: «Якщо влада хоче зробити людей щасливішими, результатом буде нещастя. Прагнення щастя як державна політика призводить до підкорення».

В той же час дам пораду звичайним українцям. Не очікуйте щастя від держави, народних депутатів чи губернаторів. Ви дарма згаєте час. Ваше щастя у ваших руках!

Ваша Елеонора Гуськова, завжди щаслива і усміхнена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *