Субота, 6 БерезняПерший регіональний
Shadow

У Херсонській обласній раді затвердили важливі рішення щодо фінансування онкодиспансеру

Херсонська обласна рада за ініціативи голови Владислава Мангера продовжує реалізацію заходів, які направлені на боротьбу з онкологічними захворюваннями. Одним із найголовніших рушіїв вирішення вказаного питання є покращення матеріально-технічної бази профільного лікувального закладу – комунального некомерційного підприємства (КНП) «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Херсонської обласної ради.

Зважаючи на серйозність проблеми з захворюваністю на рак та беручи до уваги той факт, що обласний бюджет має дуже багато напрямків видатків, керівництво облради та онкодиспансеру постійно працюють над пошуком нових шляхів для фінансування потреб вказаного вище закладу.

Так, під час сьогоднішнього пленарного засідання сесії Херсонської обласної ради було затверджено текст п’ятисторонньої Угоди про передачу коштів позики. Вказаний документ було підписано 28 грудня 2019 року між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад та територій України, Херсонською обласною радою, Департаментом охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрацією та комунальним закладом Херсонської обласної ради «Херсонський обласний онкологічний диспансер». Від облради підписантом угоди виступив особисто голова – Владислав Мангер. Документ передбачає передачу вказаному закладу позики на безповоротній основі у розмірі до 30,3 млн гривень. Дані кошти буде витрачено на реалізацію важливого проєкту – технічне переоснащення радіологічного відділення №2 КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер». Виділення коштів відбувається в рамках проєкту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», який був започаткований у кінці 2014 року на основі фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Крім того, на сьогоднішньому засіданні депутати погодили КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Херсонської обласної ради можливість взяття в оренду лабораторного обладнання для проведення гематологічних та біохімічних досліджень. Мова йде про гематологічний аналізатор DF 50 (розмір орендної плати – 1 грн 20 коп. на рік з урахуванням ПДВ) та біохімічний аналізатор Cobas c 311 (розмір орендної плати – 14400 грн на рік з урахуванням ПДВ). Орендодавцями вказаного обладнання виступають ТОВ «Діалог Діагностикс» і ТОВ «Орієнт діагностик» відповідно.

Нагадаємо, 8 лютого 2019 року Херсонська обласна рада за ініціативи голови Владислава Мангера затвердила програму боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки. Вона направлена на покращення профілактики онкологічних захворювань, забезпечення їх раннього виявлення та проведення лікування, поліпшення якості життя онкологічних хворих.

В рамках реалізації програми на базі КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Херсонської обласної ради було створено Південний центру радіаційної терапії, презентація якого відбулася 28 лютого 2020 року. Завдяки консолідації зусиль державного, обласного та місцевих бюджетів, для вказаного закладу було придбано лінійний прискорювач та комп’ютерний томограф вартістю 41,8 та 25,8 мільйонів гривень відповідно.

Невдовзі після відкриття нового центру в онкодиспансері розпочалося освоєння та тестування вказаного вище обладнання. До речі, в Україні є всього два комп’ютерних томографів, призначених для підготовки до лікування онкозахворювань на лінійному прискорювачі: один апарат знаходиться в Києві, інший – в Херсоні.

Прес-служба Херсонської обласної ради 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *