Неділя, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

В ніч проти 27 березня Україна перейде на літній час

годинник

В останню неділю березня Україна традиційно переходить на літній час. У 2022 році стрілки годинників переведуть на годину вперед о третій годині ночі 27 березня.

Це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”.

Україна перейшла на зимовий час у жовтні, та, не дивлячись на те, що зараз триває війна, яку розпочала росія, уряд країни не скасував переведення годинника на літній час.

Таким чином добу буде скорочено на одну годину. Темніти на вулиці буде на годину пізніше, що дозволить милуватися гарною погодою трохи довше. Однак не забувайте, що важливо стежити за своїм організмом і відстежити, чи це нововведення подіяло на ваше здоров’я.

Історія переведення стрілок годинників бере свій початок в роки Першої світової війни. Запровадження літнього та зимового часів тоді було продиктоване економічними чинниками. Зокрема, заощадженням електроенергії. Нині ж через запровадження нових енергоефективних технологій економічна доцільність переведення годинників стає надто незначною. Тому все більше країн відмовляється від цього. В Україні теж нардепи періодично піднімають питання скасування переходу на літній час, однак такого рішення прийнято не було.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *