Четвер, 22 КвітняПерший регіональний
Shadow

В обласному управлінні державної міграційної служби обговорили питання оформлення біометричних документів для жителів Криму

В Управлінні державної міграційної служби України в Херсонській області відбулась міжвідомча нарада під головуванням першого заступника начальника Управління Яни Агапкіної. У нараді взяли участь представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков, завідувач сектору Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Денис Чистіков, завідувач сектору Регіонального представництва уповноваженого АР Крим та м. Севастополі Февзі Каракаш, координатор офісу громадської організації Крим SOS у м. Херсоні Олексій Тільненко та начальник відділу обслуговування громадян Херсона Департаменту організації основної діяльності ДП «Документ» Сергій Гутник.

На засіданні висловили подяку присутнім за налагоджену взаємодію та підбили підсумки роботи у минулому році. Так у 2019-му році Міграційна служба області надала майже 37 тисяч адміністративних послуг жителям АР Крим. Загалом, з початку окупації АР Крим, жителям півострову було надано майже 203 тисячі адміністративних послуг.

Серед жителів АР Крим найбільше запитуваною послугою залишається оформлення закордонних паспортів – 24 тисячі у 2019 році (25 346 у 2018 році). Також, за останній рік, у жителів півострова вдвоє збільшився попит на оформлення ІD – карток – 12 тисяч у 2019 році (5 525 у 2018 році).

«Для покращення надання адміністративних послуг Міграційна служба завжди відкрита до співпраці з органами місцевого самоврядування, державними структурами та громадськими організаціями. Ми беремо активну участь у відкритті нових Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), здійснюємо підготовку та стажування співробітників ЦНАП, надаємо їм необхідну підтримку», – зазначила Яна Агапкіна.

Під час наради обговорили покращення надання адмінпослуг жителям АР Крим та функціонування сервісної зони на адміністративній межі із АР Крим. Було зазначено, що з січня 2020 року в Херсонській області стартував пілотний проект реєстрації у електронній черзі для кримчан. У п’яти територіальних підрозділах області (Суворовському, Дніпровському, Корабельному, Чаплинському та Каланчацькому) жителі півострова можуть зареєструватись у електронну чергу не за номером телефону, а за електронною адресою. Дана послуга поки що працює у тестовому режимі.

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ісмаїл Халіков подякував керівництву міграційної служби області за роботу, покращення умов та надання адміністративних послуг територіальними підрозділами області.
Також було обговорено і проблемні питання. На думку учасників наради, для жителів АР Крим необхідно якомога спростити та пришвидшити надання адміністративних послуг, безпосередньо оформлення біометричних документів, адже їм приходиться перетинати адмінмежу та іноді й проживати на материковій частині України по декілька днів.

За результатом наради присутні визначили шляхи подальшої співпраці, проведення спільної роз’яснювальної роботи та консультативної допомоги жителям півострова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *