Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Відділ звернень Херсонської ОДА мало доступний для людей з інвалідністю

Доступність у побуті, туризмі та загалом житті. Члени Всеукраїнської організації людей з інвалідністю «Велід» не жаліються, а ствердно констатують – права людей з інвалідністю дотримуються не належним чином.

У Віктора Булки замість ноги – протез, та це не заважає йому оббивати пороги чиновницьких  кабінетів, щоб захистити права та інтереси людей таких, як і він. Та навіть дорогою до Херсонської облдержадміністрації бачить, що тут про людей з інвалідністю не подбали. Неозброєним оком помічає, пандус зведено з порушенням будівельних норм, які були затвердженні ще 1 квітня 2019 року.

«Нахил має бути трохи нижчим. Кут підйому не більше 12 градусів. Дуже важливо, щоб покриття пандусу було з плитки, на якій можна було б гальмувати, але у даному випадку плитка пошкоджена, що може травмувати відвідувачів. Для людей карликового росту не вистачає додаткових низьких поручнів. Має бути кнопка виклику персоналу для людей, які не можуть зайти до будівлі самостійно. Для незрячих людей необхідно продублювати вивіску шрифтом Брайля, а на вхідних скляних дверях зробити жовту позначку. Перша і остання сходинки також мають бути позначенні жовтими наліпками», – всі ці зауваження Віктор Булка робить під час інспектування відділу звернень Херсонської облдержадміністрації.

«Згідно з Конвенцією про права осіб з інвалідністю вони мають право брати участь у політичному процесі та бути обраними. Якщо людина з інвалідністю стане депутатом обласної ради, або обійме керівну посаду в облдержалдімінстрації, яким чином вона дістанеться будівлі, сидітиме у  сесійній залі, яка не пристосована для таких людей,» – продовжує Віктор Булка і акцентує свою увагу на відсутності спеціально обладнаної вбиральні для людей з інвалідністю.

«Покращити інклюзивність можливо, якщо підхід до вирішення проблем буде комплексним і на державному рівні. А ще, якщо усі причетні до покращення доступності Херсона, зокрема і будівельники,  будуть  це робити за участі людей з інвалідністю. Адже ніхто, хто крім них самих, не знає краще, що потрібно для людини з інвалідністю», – підсумовує Віктор Булка та сподівається, що новий керівник області візьме до уваги усі його зауваження і маломобільні люди зможуть безбар’єрно діставатися головної будівлі Херсонщини.

Від себе додамо, що доступність для людей з інвалідністю – це не лише пандуси, зручні двері, звукові сигнали та тактильні написи. Головне – це тактовність з боку суспільства. Тож давайте будемо толерантнішими і змінювати своє ставлення до маломобільних людей, які щодня потребують нашої підтримки та уваги.

Елеонора Гуськова

   

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *