Неділя, 10 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Відомо подробиці цьогорічного відбору медиків на нагородження Орденом Святого Пантелеймона

Церемонія вручення Ордена Святого Пантелеймона, Київ 2022 рік

На Херсонщині шукають номінантів серед медиків на нагородження у 2023-му році Орденом Святого Пантелеймона, який ще називають «медичним Оскаром» і є найвищою громадською відзнакою серед лікарів. Особливості цьогорічного відбору обговорили під час установчого засідання Херсонської регіональної ради у форматі zoom-конференції за участі Голови Поважної ради Ордена Святого Пантелеймона Василя Князевича і начальника Херсонської обласної військової адміністрації Ярослава Янушевича.

«На Херсонщині є багато достойних медичних працівників, які в складних умовах тимчасової окупації області і зараз, перебуваючи під постійними ворожими обстрілами, самовіддано надають медичну допомогу жителям. На жаль, поки що серед удостоєних цією нагородою немає херсонських медиків. Бажаю плідної роботи Херсонській регіональній раді і впевнений, що херсонські медики також стануть номінантами «Медичного Оскара», – звернувся до учасників зібрання Ярослав Янушевич.

Проєкт «Орден Святого Пантелеймона» починав свою історію з 2009-го року і об’єднав медиків, авторитетних людей країни і духовенство різних віросповідувань. Відзнака схвалена головою Української Греко-Каталицької церкви Любомиром Гузаром і Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. Тому Орден Святого Пантелеймона вручається медикам не лише за професійні досягнення і самовіддану працю, а й за духовні якості та моральні чесноти, такі як милосердя та чуйність.

Василь Князевич під час церемонії нагородження Орденом Святого Пантелеймона, Київ 2022 рік

Василь Князевич розповів про нововведення у конкурсі, яких вжили через війну. Так, номінація буде лише одна – за самовіддане служіння українському народові, мужність і стійкість у боротьбі за  здоров’я українців, за свободу і незалежність України у війні з російським агресором. Брати участь можуть як військові, так і цивільні медики.

Нововведенням цього конкурсу стане і те, що нагороджувати будуть благодійників і волонтерів, які першими у найтяжчі місяці війни відгукнулися з-за кордону.

Також планується проведення молитовного сніданку, на який буде запрошено духовенство, медичну та бізнес-еліту, утворення Кримської регіональної ради з відзначення Орденом Святого Пантелеймона на півострові та регіональних рад за кордоном.

День проведення урочистотей з нагоди нагородження переможців Орденом Святого Пантелеймона залишається незмінним – це 9 серпня, коли усі православні віряни відзначають пам’ять цілителя і великомученика Пантелеймона Нікомедійського. Також заходи відбудуться у посольствах, які підтримують Україну у боротьбі з агресором.

«Ми багато говорили про ковідний етап, коли медики були на першій лінії фронту. Ми витримали це важке випробування, яке тривало два роки. Сьогодні – справжня війна. І медики знов на фронті. Дозволю собі процитувати  відомого генерала-майора, українського військового хірурга Андрія Вербу, який прооперував бійця і витягнув з його грудей гранату. Так от, він каже,  що важливо, щоб наші воїни вірили у Бога, щоб їхній тил захищав HIMERS і медики. Сьогодні цивільна і військова медицини об’єдналися у єдиний оборонний простір. Тому варто шукати не лише професійних лікарів, а й тих, хто у важкі для України часи проявив найкращі людські чесноти», – підсумував Василь Князевич.

Отже, якщо ви медик або волонтер і бажаєте взяти участь у конкурсі на відзначення Орденом Святого Пантелеймона, або можете порекомендувати достойного фахівця, телефонуйте за номером телефону +38-050-901-54-87 або пишіть на електрону адресу onko.xood@gmail.com

Зазначимо, претендентів на отримання Ордена ретельно перевірятиме Херсонська регіональна рада, до якої входять фахівці медичної галузі, священники, лідери громадської думки, офіцери ЗСУ. Очолює її – заслужений лікар України, директор Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.

Голова Херсонської регіональної ради, директор Херсонського обласного онкодиспансеру Ірина Сокур під час церемонії нагородження Орденом Святого Пантелеймона, Київ 2022 рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *