Субота, 18 ВересняПерший регіональний
Shadow

Віктор Короленко про готовність лікарів до коронавірусу

Вірогідність  того, що коронавірус потрапить в Україну, висока. Так стверджують експерти. Тому саме головне завдання, яке стоїть перед владою та лікарями, не допустити потрапляння і поширення небезпечного вірусу. Як до цього готові у регіонах, зокрема на Херсонщині, розповів нашим журналістам директор Департаменту здоров’я Херсонської облдержадміністрації  Віктор Короленко.

 • На Херсонщині працює штаб щодо недопущення занесення і поширення коронавірусу. За якими принципами він діє і хто входить до його складу

 

  • Хочу зазначити, що штаб було сформовано у січні, коли з’явилася інформація про спалах вірусу (тоді він ще не мав назви коронавірусу), що має високу летальність. Ми провели засідання штабу по техногенним ситуаціям у області, де розглянули питання роботи медичних закладів за умови виявлення цього вірусу. До штабу щодо недопущення занесення і поширення коронавірусу входять усі інфекціоністи області, керівники закладів, які відповідають за інфекційний контроль, безпеку і лікування інфекційних хвороб. Перший, хто стикається із хворим, –  це лікар первинної ланки. Пацієнта з підозрою на дану інфекцію, який перебував за межами нашої держави, одразу направляють до інфекційної лікарні, де вже відпрацьовано маршрут прийому таких хворих.

 

 • Яким чином ви виявляєте наявність коронавірусу у хворого?

 

  • Ми здійснюємо тести на наявність грипу типу А чи В. Якщо вони підтверджуються, то вірогідність знайти коронавірус дуже низька. Якщо ж тести не підтверджують наявність грипу чи інші інфекційні захворювання, то у лабораторії Центру громадського здоров’я (м. Київ) ми робимо додатковий аналіз. Але хочу заспокоїти, що на даний час жодні підозри на наявність коронавірусу у хворих не підтвердилися.
 •  
 • Чи можливо не допустити поширення коронавірусу транспортним шляхом?  
 •  
  • Від 24 лютого цього року у міжнародному аеропорту «Херсон» наші лікарі проводять обстеження пасажирів, які прибувають до нас міжнародними рейсами.

 • Якщо безконтактним термометром виявили температуру, якими будуть подальші дії лікарів?

 

  • Для госпіталізації хворих на гостру респіраторну інфекцію – корона вірус –  та контактних із ним осіб визначено Херсонську обласну лікарню ім. Горбачевського, де є спеціальні бокси і окремо виведена каналізаційна система. Для транспортування хворих визначено дві бригади екстреної медичної допомоги (два автомобілі), які мають спеціальне обладнання: кисень, засоби для обеззараження для того, щоби був інфекційний контроль. Якщо кількість хворих буде збільшуватися, то ми звільняємо ціле відділення, і обмежуємо доступ до лікарні. У разі нестачі наявних ста ліжок у інфекційній лікарні, ми готові задіяти інфекційні відділення по області – всього до 400 ліжкомісць. Але, я думаю, що це нам буде не потрібно. Дай Бог, щоб цього не було! Проте система охорони здоров’я нашої області до цього готова і кожен лікар чітко знає, що  і як робити.

 • Яким чином лікуватимуть хворих на коронавірус?

 

  • Йде симптоматичне лікування: якщо висока температура, кашель, то дають жарознижуюче; при інтоксикації – дезінтоксикаційна терапія; якщо є ознаки дихальної недостатності і хворий потребує кисню, то буде отримувати кисневу маску; при ознаках посилення дихальної недостатності хворий буде підключений до апарату штучного дихання.

 

 • На скільки високий рівень потрапляння коронавірусу до України?

 

  • Якщо вірус виявили у країнах, які межують з нами, то вірогідність виявлення коронавірусу серед українців дуже висока. Тому головна мета – не допустити небезпечний вірус у державу. А шляхи можуть бути різними, це і через транспортне сполучення, і через контейнери.

 

 • Чи маєте ви якісь побажання чи застереження для наших читачів?

 

 • У будь-якому разі не потрібно панікувати. Зараз ми бачимо таку тенденцію, що вірус втрачає свою вірулентність, тобто силу, менше розповсюджується і знижується кількість летальних випадків.

Запитання ставила Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *