Неділя, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

ВІЛ-позитивні люди Херсонщини звернулися до губернатора

Сьогодні, 19 лютого 2019 року, під стіни Херсонської обласної державної адміністрації представники благодійної організації «100 відсотків життя. Херсонський регіон» принесли чорну ялинку прикрашену порожніми пляшечками від ліків, як нагадування про те, що ВІЛ-інфікованим пацієнтам не до новорічних свят.

     

Більше чотирьох з половиною тисяч ВІЛ-позитивних пацієнтів в Херсонській області отримують терапію, яка рятує життя як дорослим, так і дітям. Але препарати, які люди отримують безкоштовно, закінчуються вже через два місяці, оскільки Міністерство охорони здоров’я України, вчасно та в повному обсязі не провело закупівлю медичних  антиретровірусних препаратів. Десятки тисяч ВІЛ-пацієнтів України можуть залишитися без ліків у 2020 році.

Тетяна Коршунова, медичний координатор БО «100 відсотків життя. Херсонський регіон»:

 «Щоб продовжити лікування самостійно, людині потрібно майже тисяча доларів на місяць. Хто в Україні з нашими заробітними платами зможе собі це дозволити? Тому з’явилася загроза, що рівень ВІЛ-інфекції буде зростати, адже препарати потрібно приймати щодня, безперервно. Перерва прийому препарату загрожує не тільки людині, яка вже ВІЛ-інфікована, а й всьому суспільству. Адже людина може передати ВІЛ-інфекцію своєму партнеру, дитині й так далі».

Представники благодійного фонду зареєстрували звернення до голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва, аби він почув про проблему ВІЛ-позитивних людей.

Акція «Чорна ялинка» відбулася сьогодні у майже всіх обласних центрах України, щоб повністю вся вертикаль влади: від представників на місцях до самого Президента України почула про проблему, яка загрожує суспільству.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *