Вівторок, 3 СерпняПерший регіональний
Shadow

«Вірусна тривога» у міжнародному аеропорту Херсона

На Херсонщині готуються зустрічати потенційних носіїв смертельно небезпечного коронавірусу, від якого у Китаї вже померло понад триста осіб. Прямого сполучення будь-якого виду – повітряного, залізничного чи морського – нашого регіону з цією далекою країною немає. Однак з Китаю є (чи, принаймні, були донедавна) прямі рейси до Стамбулу. А вже з турецької столиці «Боїнги» до міжнародного аеропорту Херсона літають чи не щодня. І на них один-два транзитних пасажири з Китаю кожні три місяці таки трапляються. До таких зараз – особлива увага, каже заступник директора КП «Херсонські авіалінії» Анатолій Ткач. Та й без термінових заходів безпеки тут тепер не обходиться.

– Перед посадкою бортпровідники опитують пасажирів, чи немає в них температури, чи не погіршилося самопочуття. Інформацію про це передають диспетчеру. У випадку появи хворих їх будуть не пропускати до виходу, а переміщувати до спеціальної кімнати-ізолятору, де їх і оглядатимуть медики з бригади «швидкої допомоги», – розповідає Анатолій Михайлович. –  Виходять і заходять до літака пасажири не інакше, ніж через килимок, оброблений дезінфекційними засобами. А наші працівники наземної служби та прикордонники вдягають рукавички та медичні маски, міняючи їх за чотири години. Для цього наше підприємство вже придбало велику партію таких товарів.

Інформація до роздумів. За Департаментом охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації зарезервували дві машини «швидкої допомоги» саме для роботи із можливими носіями коронавірусу з Китаю, обладнані усім необхідним для транспортування таких пацієнтів до інфекційної лікарні. А за потреби – навіть до клінік у Києві.

Що геть-чисто відсутнє в аеропорту та всіх без винятку залізничних і річкових вокзалах Херсонщини – це сучасні інфрачервоні сканери, які дозволяють дистанційно вимірювати температуру тіла, і оперативно виявляти тих, у кого вона підвищена. Та схоже, що навіть у розпал епідемії грипу та «на порозі» вторгнення китайського коронавірусу купувати подібні системи ніхто не збирається. Дорого. Але життя, мабуть, дорожче. Чи у нас не так?

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Новий день 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *