Середа, 21 КвітняПерший регіональний
Shadow

Воду у Північно-Кримський канал пустять у березні

Міжрайонні управління басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра повністю готові до подачі води на зрошення вже у березні.

А все тому, що підпорядковані організацї басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра розпочали підготовку своїх водогосподарських систем до поливного сезону 2020 року ще восени, одразу ж після завершення зрошувального періоду минулого року.

Завдяки цьому меліоративні фонди (магістральні й міжгосподарські канали, трубопроводи, насосні станції, гідротехнічні споруди та ін.) нині у справному стані й готові подавати воду для зрошення сільськогосподарських культур. Про це журналістам “Першого регіонального” розповів Ігор Андрієнко, начальник Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра:

 

“Наразі ведутся сезоні роботи, і насосні станції вже на 98% готові до подачі води. Технічних передумов для зриву подачі води в цьому році немає. Зривів щодо подачі води не було вже близько 30 років.
Ми вже маємо майже 1000 договорів на подачу води. Оформити заявку та отримати послугу має право кожен громадянин України відповідно до діючого законодавства та спеціального дозволу з водокористування. Тих, хто бере воду незаконно, ми намагаємося виявляти і за допомогою правоохоронних органів притягувати до відповідальності.
Щодо ціни, то вона формується з відповідних послуг районного управління: послуги с підготовки самого канала, насосної станції, а також враховується ціна за кіловат електроенергії. В минулому році ціна була 30 копійок за кубічний метр води”

Водниками міжрайонних управлінь виконаний значний обсяг робіт, адже підготовка  меліоративних систем до поливу передбачає огляд та ремонт насосних станцій, насосно-силових агрегатів, трубопроводів, запірно-регулюючої арматури гідротехнічних споруд та гідропостів, очищення каналів, ремонт бетонного облицювання, підсипку дамб, планування гребенів, укосів та інше.

На балансі водогосподарських організацій знаходиться більше 250 насосних станції, більше 1000 км зрошувальних каналів та близько 600 гідротехнічних споруд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *